Yazan / Çizen : Admin Panpa 19 Ağustos 2012

adminpanpa, ayakta durmak, durak, hatlar, hayatı, iett, kalabalık, otobüs, otobüs anıları, Otobüs hayatı, sapıklık, seferler, uyku, uyuya kalmak, yer verme, yolculuk, şoför, şöför,
Benim gibi tek aracı otobüs olanlar iyi bilirler otobüsleri :) Resmen ayrı bi hayattır otobüs, survivor adasından farkı yoktur... Bu hayata önce İlkokul yıllarında otobüslere arka ve orta kapılardan kaçak binme denemeleriyle başladım; sonra çantamın kapıya sıkışması ve benim otobüsün kapısında asılı kalıp yolculuğu bitirmemle terfi ettim :)

Dediler ki bir üst kademeye geçtin; tebrikler.
Önce çeşitli kokulara dayanma testlerine tabii tutuldum; işte otobüste gaz bırakan mı dersin, yere kusan mı dersin, terden tshirtinin rengi değişenin kokusu mu dersin, yoksa sarımsak yiyip bana doğru gülümseyen insanlar mı dersin... Neyse üst kademeye geçmiştim.

Sevgili okur üst kademeye geçtikten sonra çok şey değişti; tahtın sahibi artık bendim. Löööps diye koyuyordum popomu koltuğa; ayakta bekleyenlere aldırmadan. Sonra bi baktım kendi kendime vicdan yapıyorum :) ama vicdanımın dili biraz bozuk; o yüzden içte içe bana "İpne misin lan? kalk yer versene!" diyordu... Sonra bayana yer ver, hamileye yer ver, amcaya yer ver, ufaklığa yer ver derken bi baktım "Aboooow! taht elden gitmiş" Ortaokul yıllarında fark ettiğim bu süreçten sonra anladım ki oturmak bana haram; çünkü vicdanım el vermiyodu. Ne zaman otursam gözüme biri çarpıyodu ve iç ses gene başlıyodu "Kalk len totoş!" diyordu. İşte o yüzden artık otobüslerde 20 koltuk bile boş olsa ayakta gidiyorum; alışkanlık oldu hacı :)

Diğer evrede arkaya doğru kaymayı öğrettiler; hemde otobüs dolu olduğu halde. Şemsiyesi popomuza değenmi dersin, popoları yumurta gibi tokuşturanmı dersin, yoksa sineğin bile girmeye zorlandığı o kalabalıkta kendini nimetten sayan bir kokoşun çıkıp etraftan birine "Aaaayyy beyefendiiiiii uzaklaşır mısınıııııız?" demesimi dersin...  Otobüste arkaya doğru kayarken zorluk yaşamak istemiyorsanız "40 pınar pehlivanları" gibi üzerinize yağ sürün; sürtünmeyi azalttığından insanların arasından kolayca kayabilirsiniz (amma bilmişim he) Bence güzel fikir bu İETT ye yazalım şöförler yolculara girişte yağ sürsün bence :)

Sonra otobüs yolculuğunun son evresine geçtim. Otobüste uyuma evresi; fakat aşağıdakileri yaşadıktan sonra anladımki bana otobüste uyumakta haramdı :) Birgün en arka uzun koltuğa oturdum. Sol yanımda tiplerinden anladığım kadarıyla 2 inşaat işçisi vardı. Neyse ben uyudum. "şşŞŞŞ Gardaş, Gah gah, çürüttün" benzeri bir ses eşliğinde bi dokunma hissettim omzumda. Gözümü bi açtım... Yandaki işçilerin dizlerine güzelce uzanmışım sanki annemmiş gibi. Adamlar "son durağa geldik gah gardeş" dediler; kızardım bişey diyemedim. Sonra başka bi gün ayakta uykuya dalıp, uykuya geçiş evresinde dizlerimin üstüne laaap diye çöktüğümü; oturanların bana baktığını hatırlıyorum (ama acayip yorgundum, ivan dragon la ringde kavga eden rambo gibiydim).

Siz siz olun MEB'in açtığı otobüste yolculuk kurslarına yazılın; benim gibi yaşayarak öğrenmeyin :)
(öyle bi kurs yok lan sakın gidip cidden sormayın)  xD

YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

2 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

  1. kusma olayına daha bikaç hafta önce rastladım; ama ter kokusuyla akşam geç dönerken dibinizdekinin ağzının alkol kokusu yok mu.... bir numara hangisi bilemiyorum :))

    YanıtlaSil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları