Yazan / Çizen : Admin Panpa 3 Ekim 2012

abd, barzani, dış politika, dostluk, ingiltere, ırak, kepaze, kepaze olduk, kepaze olduk hacı, komşu ülkeler, Muhalif, pkk, politika, rezil, rezil olmak, rusya, sınır komşuları, suriye, türkiye, çin,
Hani böyle çocukluk yaşlarında iken mahallenin belli bi ezik çocugu olur ya, böyle sümüğü akınca ya kazağının koluna yada eğilip dizine siler, kendi yaşıtlarından dayak yiyip sürekli anasının babasının yanına gidip "Bu beni dövdü" der, birisinin bahçesine topu kaçtığında korkudan bırakıp eve döner, ortada "ne bakıyon be"
diyerek dolaşır fakat birisi "Hötttt!" dediğinde afedersiniz ama "Al bi g-t" tarzı takılır...  İşte şuan ülke olarak bu çocuktan hiçbir farkımız kalmadı, kusura bakmayın.

Çuval geçirmeler, gemi kuşatıp vatandaş öldürmeler karşısında bişey yapamadığımız gibi bugün Suriye 2. kez "kazayla"  bomba atıyor (bugün akçakaleye düştü), Irak bize "Ülkemizdeki askerlerinizi çekin!" diye tokatı sallıyor...

Bunların bana göre bazı nedenleri var, tabi ki cinsel nedenler değil ;)  Fakat adeta "Call of Duty" oynarmış gibi bikaç ülke bizimle savaş oyunu oynuyor sanki hacı...

Irak askerlerimizi çekmemizi istiyor, bizde tam o gün sınır ötesi operasyon süresinin uzamasını tartışıyoruz mecliste... Irak açıkca diyoki "Şşş la... Şu askerlerini azıcık çekiver bakam. Pkk militanlarına az eğitim vermemiz lazım böyle olmaz, sizede bi girin dedik suyunu çıkardınız."

Suriye tarafından gelen bombalara ise diyecek söz bulamıyorum, çünkü daha öncede belirttiğim gibi biz Suriye nin iç mesellelerine karışıp, muhalifleri hiç desteklemeyecektik...  Diyelimki yolda yürüyosun, baktın yolun kenarında iki köpek (mantıken biri dişi) hunharca yiyişiyolar diyelim; araya girip "şşş napıyosunuz lan ayrılın!" der misin? Nolur söyle der misin?

Bugün Rusya haklı olarak hani nerede "komşular arası sıfır sorun haciii" diyor... Çin, Suriye gibi dev ülkeler akıllarını kullanıp ABD nin ve tiki tayfasının Suriye üzerine oynadığı oyunu anlayıp muhaliflere destek vermediler... Fakat biz aman Abd emmi, İngiltere emmi arkanızdayız diyip o ressamların tablolarında oğlan gibi çizdiği saçları burma makarnaya benzeyen keko ingilizlerin kıçına takıldık...  İngiltere muhaliflere öyle fazla silah yardımı yapmış ki, para istiyo sağdan soldan :D   Kim bilir Suriye üzerin bu oyunları konuştukları kankaları ile neleri paylaştılar evrak üstünde.

Bence Suriye mesellelerine hiç karışmayıp Rus, ivan panpalarımız ve Çinli çang çing çong kardeşlerimiz gibi köpeklerin hunharca yiyişmesini oturup elimizde çekirdeklerle izlemeliydik :)

Şimdi bakıyorum TV lerde klasik sahneler, "Suriyeden ülkemize bomba düştü, hükümet acil toplandı, acaba tepkimiz ne olacak?" falan...  Ne olacak?   Daha önce ne olduysa o olacak... Dünya kınama rekorunu kıran ülke olarak rekorlar kitabına gireceğiz demedi demeyin  :)

-Hocam !  dötümüzü ellediler ! ne diyelim? 
-Kınıyoruz diyin, kınıyoruz...

-Hocam ama donu indiriyolar ! ne diyelim?
-Kınıyoruz diyin, indirmesinler, kınıyoruz...

-Hocam don çoktan indi, icraate başladılar bişey demiyelim mi?
-Kınıyoruz diyin onlar anlarlar...

Neyse biz barzaniyle görüşmelere devam edelim...

YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

UYARI: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Yayınlara Abone Ol | Yorumlara Abone Ol

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları