Yazan / Çizen : Admin Panpa 2 Aralık 2012

Asik And Destroy, Aşik, Blok ve rebaund, Bulls, Chicago bulls, gururlandıran sahneler, mükemmel anlar, NBA, Omer Asik, tek yürek olduğumuz, Türk Nba oyuncuları, Ömer Aşık, Ömer Aşığın katkıları,
Özellikle basketbolla arası iyi olan, NBA yı takip edenler bu cümleyi çok duymuştur. Bundan seneler öncesine kadar NBA yı sadece Kobe, Tmac, W.Carter, Ben Wallace, Amare Stodemire, Billups, Rasheed için izlerdim...

Fakat gerçekten NBA'nın artık ayrı bir tadı var benim için; Türk basketbolcuların takımlarına verdikleri olağanüstü katkılar, attıkları her sayıyla tv ekranlarında bizimde sevinmemize "adamsın beee" diye bağırmamıza sebep oldu.


Aşik and Destroy... Ömer Aşığın oynadığı çoğu maçta spikerler tarafından bu sözü duymanız mümkün. Rookie from Turkey demeleri bile bana bi haz veriyo sevgili okur. Hani ilkokul karnendeki 5 leri birilerine göstermek ve aferin almak gibi bi his.

Bana göre Ömer'in bu kadar başarılı olması tamamen oynama isteğinden kaynaklanıyor. Her şey boyla yada fizikle mümkün olmaz. Örneğin Yao Ming ve onun gibi birçok uzun boylu oyuncu pota etrafında çınar ağacı gibi bekleyerek etkisiz oyun sergiliyorlar. Bi ara NBA ya mail atmayı düşünmüştüm, Yao Ming'i pota altında çınar olarak tutmaya devam edin; izin verirseniz Yao'nun gölgesi altına çay bahçesi kurmayı düşünüyoruz diye. Ömer gerçekten boyunu kullanmanın dışında, kendi boyundakilerin pek yapamayacağı hareketleri yapıyor bazen, spinler, fakeler vs...

Hani hep tavuklar uçamaz derler ya, işte demek ki böyle yargıya vararak konuşmamak lazım; belkide nasıl kullanacağının farkına bi varabilse, kümesin dışındaki eğlence hayatını, martıların fransız usulü gemi üzerinde aşk yaşadıklarını falan görseler azmedip uçar şerefsizim tavuklar. İşte Ömer'de azmettiği için başarılı birçok uzun boylu oyuncudan farklı biryerde.

Ayrıca kardeşimiz ribaund sıralamasında 4. şuan. Pota altında godzilla gibi rahat rahat takılıyo, burası benim mahallem diyen tipler gibi oturup gelenleri tokatlıyo orada.

Asik And Destroy, Aşik, Blok ve rebaund, Bulls, Chicago bulls, gururlandıran sahneler, mükemmel anlar, NBA, Omer Asik, tek yürek olduğumuz, Türk Nba oyuncuları, Ömer Aşık, Ömer Aşığın katkıları, Rebaund ve block konusunda hastasıyım adamın.

Hele rakip pota altında 3-4 kişi arasından yaptığı sarsıcı smaçları yokmu... Onları izlerken öyle dalıyorum ki, Halil Sezai dinlesem bu kadar dalamam herhalde.


Ömer'in coştuğu maçlarda spikerin rap şarkılardaki nakarat kısmı gibi sürekli "Aşşiiiiikkkkk nnnnnddd  diiiistroooooyyyy" diye bağırması acayip gaza getiriyo beni, bazen diyorum balkondaki basketbol topunu falan alıp biyerlere smaç mı bassam, fakat evde uygun yer yok  =)   İşte sevdiğin oyuncuyu izlemenin de güzel yanı bu, o smacı basınca sanki ben basmışım gibi evde "yeeeee uuu siiiii dudeee, u seee" diye gezinebiliyorum. Çevremden biri "Nan dün seni aradım neden açmadın?" dediğinde "Sacramentoyla maçım vardı" diyebilirim ^^

Ömer Aşık bu şekilde oynamaya devam ederse kendisini All-Starlarda görmemiz çok normal olacaktır. Ayrıca spiker sürekli "Aşik nddd destroooy" diyeceğinden kendisi de ilerleyen zamanlarda bir hiphop albümü çıkartabilir diye düşünüyorum.

YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

UYARI: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Yayınlara Abone Ol | Yorumlara Abone Ol

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları