Yazan / Çizen : Admin Panpa 8 Aralık 2012

Dün gece yatmadan önce mutfakta biraz tv ye bakayım dedim; gece 3 civarı. İzlenecek hiç bir şey bulamayınca mecburen bi spor kanalını açıp bıraktım. O anda yine ilham perimin gelip benden makas almasına sebep olan söz çıktı programda ki bi adamın ağzından: "Hep bu ispanyol hakem..."

Aaahh be reyiz :)  Çocukluğumdan beri bu sözü o kadar çok duymuştum ki, okullarda bunu neden fiş yapmadıklarını anlamıyorum çünkü hayatımızın bi parçası oldu bu :)   Bence gayette güzel olurdu.
Emel eve gel.
Oya topu tut.
İspanyol hakem ofsaytı ver.

Bizim milletimizde bu konuda garip bi ön yargı var. Kararı veren hakem eğer ispanyolsa hemen "Cizıs, ispanyol hakem işte al bak, antonie queen bunun ben" diye yardırmaya başlıyolar. Genelde bi takım başarısız olursa "Hakem ispanyoldu ondan kazanamadık" demeye getiriyolar işi :)  Taraftar bize değilde hakeme sövsün diye sevgili okur.

Fakat öyle bi intiba bırakıyo ki üzerimizde sanki ispanyollar çocuk yaptığında çocuklarına şöyle diyolar;
"Bak evladım, ilerde okuyup büyük bi adam olmayı ziktir et; hakem olucan tamam mı yavrum? Hakem olup Türk takımlarına karşı adaletsiz karar vererek soyumuzun geleneğini devam ettiriceksin. Ceo falan olduğunu duyarsan ağzına kürekle vururum; hakem olacaksın sen"

Çocuk büyüyüp hakem olduğunda ve ilk maçı yöneteceği zaman sahaya çıkarken ailesi gelip;
"Bitir işlerini; Türklere paso kart çıkart, God ne verdiyse çıkart"

Ne bileyim hacı... Bazen biz çok abartıyomuşuz, başarısızlıklarımızı birilerine bağlıyomuşuz gibi geliyor. Yani biride çıkıp "Çok kötü oynadık, arkadaşımız paslarını hep hatalı yerlere yolladı; bi ara Nasa'dan arayacaklar diye çok korktum" yada "Hücum oyuncumuz rakibe çalım atayım derken kendine çalım atıyo" demedi. Doğvu mu değil mi?

- Aşkım tır bizi yan şeride sıkıştırıyo sürekli !
- Ehliyeti nerden aldıysa artık !
- Aaa plakaya baksana ispanyol sanırım :S
- Fcking biaç, kesin Türk olduğumuzu anladıysa ondan yapıyo, hep ispanyollar...

YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

2 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

  1. Önyargı her yerde var da bizim milletimize biraz bol dağıtmışlar sanırım :)

    YanıtlaSil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları