Yazan / Çizen : Admin Panpa 10 Şubat 2013

İşe girerken istenen evraklar, evrak sporu
Hazır mısın ? Sıkı dur bak şimdi senden işe girişinde gerekli olucak evraklardan istiycem, aralarında inanılmaz evraklar var, dersinki FBI da çalışıyorumda top secret belge alacağım.
Şişman mısın? Nazikçe sorayım, kilolu musun? Daha da nazikleşip g-tüm ayağı yapayım dur, midende yıllardır gaz mı var? Tamam o zamannnn, spor hocanız adminpanpa derdinizin çaresini buldu. Şimdi reçetenizi yazıyorum, lütfen hepsine tamamen uyun:


1 - Nüfus cüzdan fotokopisi (elle çizilmiş olmasın, bildiğin fotokopi)
2- 12 adet vesikalık fotoğraf (neden 12 diye sormayın, 6sı iş, diğer 6sı da koleksiyonum için, ayrıca fotoğrafçılar nasıl para kazanıcak)
3- Sabıka kaydı (Program yazdığım kişi birini fortlamaktan içerde yatmış mı bilmek isterim)
4- İkametgah senedi (saçma sapan bi evrak, banane nan nerede oturduğundan)
5- Öğrenim belgesi
6- Sağlık raporu (sağlıklı mısın? git bi test ettir bakam, "dana gibiyim maşallah, kırbaçlasanız gıkım çıkmaz" diyince geri gel)
7- Hepatit B ve Tetanoz aşısı (bi hepatit B aşısı 25tl, geçmiş olsun)
8- Kan grubu kartı (ARH+ olanlara program yazmıyorum, o zaten herkeste var, bende dail)
9- Bitirdiğin kurs ve seminerlere ait belgelerin noter onaylı fotokopisi (noter onaylı olucakki, taaa ebesinin noterine koşturucaksın, aynı zamanda noter senden 1 fotokopi için 20tl istediğinde terleyip kardiyo çalışmış kadar kalori yakacaksın)
10- Askerlik terhis belgesi
11- Vukuatlı nüfus kayıt örneği (vukuatlı ne demek lan, bunu çözemedim gitti :D Vukuatlı nüfus cüzdanı mı olur? Adam mı yaraladı nüfus cüzdanım? neyse bu arada nüfus müdürlüğüne koştururken yine bayağı bi kalori yakıcaksın)
12- Evli iseniz evlilik cüzdanı fotokopisi (evli olanlar daha hafif çalışabilir, onlar zaten hayatı zor seviyede yaşamakta, bekarlar evlilik cüzdan fotokopisinin arkasına "bana sevgili bul" yazıp vermezlerse sevinirim)
13- Eşinin ve çocuklarının nüfus cüzdan fotokopileri (ne saçma dimi? napıcaksam bunları, fotokopilerin üstüne kaş bıyık çizer kikirderim herhalde)

Diyeceksiniz ki bu nasıl spor, en baba spor budur hacı iddia ediyorum. Çünkü bizim ülkemizde teknolojinin adı var kendi yok. Yıl oldu 2013 bizden hala bu evrakları isteyip arap atı gibi sağa sola koşturuyolar. Ondan sonra yok efem bilmem ne ülkeleri arasında bilmem kaçıncıyız. Bırak yeaaa... İnsan şu evrak işlerini internet üzerinden halledebileceğimiz bi sistem yapar, trafik rahatlar, biz rahatlarız, herkes rahatlar. Nedir yani internet üzerinden bi sistem kurulamaz mı şu evrakları sürekli çıkarmamak için.

Neyse efem şimdi bu evrak çıkarma sporunun faydalarına, ve nasıl uygulandığına geçiyorum;
Uygulama: Uygulaması çok basit, arap atı gibi hepsine birden yetişmeye çalışırken zaten donunun terlediğini, ayakkabıların artık ayağını vurmaya başlayıp huysuzluk yaptığını ve koltuk altı terlerinin küflenmiş kaşar peynir gibi kokmaya başladığını hissedeceksin. Hiç durmadan hepsini yapmak için koşturmalısın reyiz.

Faydaları: İnanılmaz kalori yaktırır. Çünkü hepsi birbirine inatmış gibi ayrı ayrı yerlerdedir. Ümraniye'den sağlık raporu çıkartırsın ama nüfus müdürlüğü için Üsküdar'a geçersin, sonra devlet yeni adliye binasını taaaaaaaaaaaa ebesinin herekesine, Kartal'a koyup diğer tüm adliyeleri kaldırdığı için bu sefer Kartal'a çok ters bi istikamete gitmek zorunda kalırsın. He bu arada, verem savaşlar filmleri hemen vermediği için Kartal'dan tekrar onları alabilmen için geri dönmen gerekir falan filan. Yukarıdaki tüm işlemler bu tarzda olduğundan bu koşturmaca da benim tahminime göre yakacağın toplam kalori 2.000i bulur hocam. Bu evrakları haftada 3-4 kere çıkartmayı deneyin, acayip kilo vericek, bana dua ediceksiniz.

Ayrıca stres yönetimine de faydası vardır, çünkü bu kadar şeyin peşinde koşarken kendini hayatı ve düzeni sorgulayıp kafanda çalan Halil Sezai şarkılarının içinde bulursun. "Bu ne biçim düzen babasını satayım?" diye sinirlenip zamanla kendini bi şekilde yatıştırırsın, böylece stres yönetiminin kralını öğrenmiş olursun, istersen ondan sonra git Hindistan'a guruların karşısına geç hava at "lan guruuuuuu, ben yöntemi buldum oğluuuum" diye...

Uzun süredir sporla uğraşan, spor takıntılı biri olarak iddia ediyorum, harbiden en baba spor, işe girerken evrak hazırlama sporudur...

YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

8 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

 1. İşte sırf bu nedenden bile, küçük yerde yaşamak ister insan...

  YanıtlaSil
 2. oyumu kullandim panpa :D

  not : bu sporu yapmak icin iyi beslenmen gerek peynir ekmekle olmaz bu isler

  YanıtlaSil
 3. AY Haklısın gerçekten de...:)) ben işe girerken sağlık raporu almak için 3 gün uğraştım. işe girerken 48 kilo olmuştum. şimdi bak 58 kilo. tekrar başka bir işe girmeye mi çalışsam. kilo problemimden kurtulurum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir, işe yarıyor hakikaten :D

   Sil
 4. Sen sağol uygulamayı okurken midem bulandı :)
  Çocukların bilgilerini napacaklarsa artık. .
  Of ülkede herşey sorun zaten. .
  Ben üşenirimde bunları yapmaya sayende öğrenciliği sevmeye başlıyorum şaşkınım :D

  YanıtlaSil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları