Yazan / Çizen : Admin Panpa 20 Şubat 2013

Hangimiz suçlu?,Troll girl,saygısız bayan,bayanlarla çalışmak, Allahın pigmesi
Kahramanımız bir iş hakkında bir arkadaşıyla konuşmaktadır, sesi de biraz borudur.(Buradaki kahraman ben oluyorum) "Boru mu bu? boru mu bu, boru mu boru mu boru mu buuu?" reklamında oynamaya aday adayıdır. Hani böyle çocukken soba borularının içinden konuşur horultulu sesler çıkarırdık ya, ahanda onu andıran bir sesi vardır, hele de hararetli bir şeyler konuşuluyorsa heyecandan mala bağlamış Taner gibi olur. İğrenç bi heriftir  nan kahramanımız...
Peki ya öteki, çakma sevimliliğinin arkasına saklanan öteki  bayan?

Bizim toplum olarak böyle bi cinsel problemimiz var, kendi gözümüzdeki çapağı görmemek. Kahramanımız arkadaşıyla iş hakkında konuşup karar vermeye çalışırken arkadan bir ses yükselir:

-Lütfen sessiz olur musunuz? Biraz saygı yeaaaaa lütfen biraz saygı lütfiiiiieeeeennn! 

Bu sözü duyunca kahramanımızın beyni, iş yapma isteğine s-ktir çeker. Bi anda içinde bulunduğu durumdan duyduğu rahatsızlıktan dolayı programa çağrılıp hiç konuşma hakkı verilmemiş ünlü edasıyla dikilir olduğu yerde. Arkadakinin söylediği laf beyni 2-3 kere turladığında kahramanımızın hakkında konuştuğu iş artık aklından kaymıştır, öyle ki kaka olarak atılmak üzere bağırsaklara doğru yola çıkmış olması bile muhtemeldir. Fakat ezik kahramanımız "Neyse oğlum, sesini çıkartma, boşver, sakin ol coni, sakin olum" diye kendini sakinleştirir.

Bu olayın üzerinden henüz 3 dakika geçmiş, yelkovan akrebe 3 kere sürtünerek geçip fortçuluğun kralını yapmıştır. 3 dakika sonrasında az önce kahramanımıza "sessiz olun çalışıyoruz burada" tarzında gider yapan bayan birden tüm ofisle hayat anılarını, çocukluğunu, nasıl dans ettiğini, ne yiyip , neler yaptığını anlatmaya başlar, hatta kahramanımız eğer böyle devam ederse bu kız zıçtığı b-kun rengini, içindeki protein ve karbonhidrat değerlerini bile anlatır diye yusuflar ufaktan. Sevimli konuşabilmek için uğraşmaktadır, hep sevimlidir, herkese karşı "canım cicim, aayyyyy, ayyyy, canıııım" dır. Başlar doğumundan disko köşelerindeki kopma stillerine kadar o sahte sevimliliği ile anlatmaya.

Olay devam ederken kahramanımızın aklına düşünceler tecavüz etmeye başlar, sırayla da değil, kalabalık halde gelip, grup yaparlar:
"Bu bana az önce ben iş konuştuğum halde, sessiz olur musunuz?, saygı lütfen falan gibisinden konuşup asabımı bozdu mu?  Evet...
Peki şimdi kendisi ne yapıyo laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan !
Gel de deli olma arkadaş. Banane nan senin nasıl doğduğundan, nasıl eğlendiğinden, içki içip içmediğinden, bananeeeeeeeeee ! Aklım almıyo yemin ederim... Başkalarının onu düşünmesini, ona karşı saygılı olmasını isteyen bu arkadaşımız, kendi söylemleriyle çakışmaktadır. Neden kendisi de bize saygı duyup lanet çenesini mobilyacı zımbasıyla zımbalayıp, run lola run filmindeki kız gibi uzaklara doğru koşmamaktadır ? Çünkü o bana söylediğinde ben bunları yaptım :)  Benim konuşmama 1 dakika dayanamayıp kendisinin 30 dakika boyunca özgeçmişini kikirdeyerek, bazen de kikirdeyerek anlatması normal midir?"

Eyyy vicdan, söyle bakem lan totoş, şimdi hangimiz suçluyuz? İşini yapmaya çalışıp, saksı gibi beklememeye çalışan ben mi? Yoksa sevimli ifadeler altına sığınıp kulağımdaki akustiğin ebesini mezarında bile rahat bırakmayan, kendine saygı duyulmasını isteyip başkalarını pipilemeyen bu arkadaş mı?

İşin trajikomik yanı ise birilerinin hiç alakası olmayan birilerini doldurmaya çalışıp yalan bilgiler aktarıp ve üzerime salma çabalarıdır.
Not: Kahramanınız ...

YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

4 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

 1. Saygı dediğin şey zerafetide beraberinde getirir.İkisini birbirinden bağımsız düşünmek yanlıştır bence.Hatun kişinin de idrak edemediği şey budur zannımca.Maalesef ruhu zerafetten yoksun o kadar çok kişi var ki etrafımızda, ben kendi ruhum için işkence diye tarif ediyorum onları.Çok üstüme gelindiyse ya da hassas olduğum noktalara parmak basıldıysa o zamanda öyle bir çıkarımki salon kadını çizgimden, mahalle karısı moduna geçip, carrt diye yırtıveririm ağızlarını ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, tipte, seste zerafet varda, ruhta zerafet nanay...

   Sil
 2. Böyle hatun kişiler çoktur efendim :)
  Boşuna sinir olmuşsun hep öyle onlar çevreden de gaz alınca sınırları bilmiyolar çoğu zaman :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, sürekli onları pohpohlayan bi arkadaş çevresi olduğunda, dötleri öyle bi kalkıyo ki, zannedersin biz onların köleleriyiz.

   Sil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları