Yazan / Çizen : Admin Panpa 21 Şubat 2013

Hedo,Hedo Turkoglu,Hidayet,Nba,Nba'daki Türk Oyuncumuz,Ömer Aşık
Bi zamanlar kafadan kontak, geceleri Mehmet Okurun ve Hidayet Türkoğlu'nun maçlarını izlemek için kalkıp geç saatlere kadar ekran başında pinekleyen biri vardı. Gecenin ikisinde, üçünde çayını demler, don atlet ekran başında bekler, her reklam çıktığında nasırına basılmış amca gibi küfürle karışık homurdanmaya başlardı. Heh işte, o benim.

Nba'da Türk oyuncuların güzel işler yapmaya başlamasıyla ne güzel izleyip egomu tatmin ediyodum, egomun poposunu pışpışlıyodum, böyle bi huzur doluyodu içim. Onların attığı her basketle beraber evde goofy shake dansı yapıyodum.

Üstelik babamın gece çişe kalkarken beni bu dansı yaparken görüp "bi oğlum var, oda mal hahunha going" diye düşünmesini göze alarak...

Çok şey mi istedik be hacı?  Neden bizim hiç uzun ömürlü sporcumuz olamıyor ? Hep aynı traşlar, sakatlıklar vs... Sakatlandım, ayyyy bileğim incindi. Sakatlandım burnum kırıldı; falan filan. Sanki Nba'da oynarken elin gevuru giç sakatlanmıyo, anası mermer sanayisinde taşların,mermerlerin içinde doğurmuş dimi onları. Her gün emzirmek yerine taş yedirmişler çocuklara yazık... Niye hemen sakatlıklar bahane edilip pes edilir ki. Neden bu seyirci sizleri izleme zevkinden mahrum bırakılır ?  Tamam Hidayet amcam gelip şimdi Türkiye'de basketbol okulu açacakmış, açsın, kazansın moneyleri, "money in the bank" şarkısını açıp sokakta gooffy dansını yapsın, lüks arabasını alsın. Ama az daha geç alsaydı tam süper olacaktı. Hiç Nba'da yaşlanan basketbolcumuz olacak mı çok merak ediyorum. Ah be abi, izlemekten mahrum bıraktınız bizi. Neredesin Money Man ?

Mehmet Okur, Money Man, Memo Okur,Memo,Utah Jazz,Nba,Amerikan BasketbolNba misafir evi gibi oldu, giden 2-3 sene oynuyo ondan sonra "Misafirin az oturanı makbuldür" diyip çayların dibini fondipleyip Türkiye'ye geri geliyo. Uzun oturun abi bişey olmaz, yardırın yardırabildiğiniz kadar.

Şimdi Ömer Aşık var, Aşik And Destroooooooooooooy !

Madonna filmi izleyen ergenin bi an Madonna'nın televizyon ekranından dönüp ona öpücük verebilmesine benzer bi umutla izliyorum Ömer'i.

İnşallah o da Nba'dan hemen ayrılmaz, orada ülkemizin adını duyurur, milletin ağzına vurmaya devam eder.

Ne olur, pilizzz, pilizzzz lan... Pes etmeyin, bizi Türk basketbolcuları Nba'da yıllarca izlemekten mahrum etmeyin. Sanki giden sporcularımız belli bi miktar para toplamaya gidip, parayı denkleştirince ülkemize geri dönüyomuş gibi; Kemal Sunal'ın evlenmek için başlık parası biriktirmesi için Almanya'ya çalışmaya gitmesi gibi :)

YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

8 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları