Yazan / Çizen : Admin Panpa 28 Ağustos 2013

4/4lük, dört dörtlük, insanlık halleri, muhteşem hayat, kusursuz yaşam, dertsiz tasasız, herşeyin iyi olmasını, hayatım bok gibi, aşk yok, iş yok, para yok, huzurum yok, mal gibi adamım, malım ben,
Aç bi adam değilim ben, yani öyle her şeyim olsun, her şeyim iyi olsun, hep rast gitsin gibisinden hayaller kuran ve bunları tekrarlayan biride değilimdir. Kişilik olarak ta 4/4 lük değilimdir, böyle ipne gibin, puşt gibin bişeyimdir aslında. İşin makarası bi yana çok tutarsızım, bi bakarsın hunharca gülerim, neşe olmuştur 1.500 sonra bi bakarsın sanki sabah yatakta sarkozyle uyanmışım gibi bi surat, üzerine eşek oturmuş gibi bi ifade, pesimist ergen tripleri falan...

Bi yandan uğraşmadan bişey olmayacağını bilirim bi yandan da geri zekalı gibi hemen olsun diye hayallerini kurar, kendi kendimi strese sokar, kendi kuyruğunu ısırıp yemeye kalkan piton yılanı edalarıyla kendi kendimin götünde döner dururum.

İş hayatında abi abla falan gibisinden duygusal bağlar kurmıycam derim, henüz işin fragman kısmındayken bikaç tane abim ablam olur. Onlar beni zikler zannederim, onları umursarım falan. Sonra bi bakarım, ana! Çüklerinde bile değilim; hatta olaylar olaylar.

Çabuk sinirlenir, çabuk soğurum; bukalemun yanımda halt etmiş, hemen değişiveririm. Ortam kırmızıysa kırmızı donumu giyerim anlamında değil tabi, işinize geldiği gibi anlamayın nan münafıklar. Zaman zaman ortama ayak uydurmuş gibi görünsemde tıpkı o bukalemunun götü başı ayrı oynayan gözleri gibi kendimi kaybederim. İçten içe bi güzel hesaba alırım kendimi; sorgularımda sorgularım. O ara sen çok neşelisindir, ben ipnelik olmasın diye senden daha neşeli olurum; kahkahaya boğarım seni. Fakat ortamdan ayrıldığım an direk kabuk değiştirmeye giderim.

Yapabildiğim tek şey yazıp çizmektir, onuda adam gibi yapabilmiş değilim; blogu açalı olmuş 1 yıl ama takip eden sayısına bak :) Ben de istemezmiydim trt deki kıvırcık saçlı adam gibi resim yapmayı, bi dağ çizip orayı cenderme doldurmayı ve "belkide bu dağlarda hep cenderme vardır" demeyi ? Yok lan istemezdim sanırım; kendimden soğudum.

4/4 lük bi hayatta gözüm yok, öyle bişey de gözüm varsa na şuradan (Üsküdar) Papua yeni gineye gitmek nasip olmasın; yalanım varsa yıl başında Taksim meydanında fortlasınlar, İsviçre'nin dağlarında yetişmiş bıyıklı şişman bi kızla zorla hem imam nikahı hemde kilise de nikah kıysınlar bana. Saçma olurdu zaten, hiçbişeyin anlamı kalmazdı ki o zaman, para, aşk, huzur, sevgi hepsi bi arada olduktan bi süre sonra monotona bağlar gibi geliyo, bende ise maratona bağladı; sürekli koştur dur, bişeyler olsun diye koşturmaktan don dötüme yapıştı artık.

İstemiyorum abi 4/4 lük olmayı yada 4/4 lük bi hayata sahip olmayı, ama 4/0 lıkta istemiyorum be hocam. Kendimi de 4/0 ın pek üstünde göremiyorum çoğu zaman. Tamam 4/4 lük olmakta gözüm yokta, en azından bi 4/2 lik adam olsaydık fena olmazdı be reyiz. Hadi aşkta kaybettiysem işte kazansaydım, işte kaybettiysem aşkı bulsaydım yada hiçbiri olmadıysa kendi içimde huzurlu olsaydım ya la; yok, hiçbiri yok arkadaş. Hani huysuz teyzelerin yanındaki ufaklığa parmağıyla işaret edip "sakın şu abi gibi olma" dediği adamlar olur ya; sanırım onların familyasındanım bende. Malakus insanus...

YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

12 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

 1. Benim de neredeyse bir yıl olacak hala 52 kişi takip ediyor. Gizli takipçilerime de sinir oluyorum. Ya adam gibi hem izleyin hem okuyun. Cıksss:DDD bu arada sen hep böyle kal, biz memnunuz. Farklı bakış açıları olmazsa dünya nasıl olur. Mesela hep benden olsa dünyada, ayy kendimden soğudum.böyyykkk:DDD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hep böyle kalırsam hayatımın geri kalanında da sürünücem demektir :)

   Sil
 2. Heyy!! Kimse 4/4 lük olamazda bence sen 4/3 lüksün. Elin ayağın tutuyor bir kere. Gayet güzel görüyorsun, konuşuyorsun. :) Bunları düşün ve ne kadar iyi bir hayatın olduğunu anla. Sosyal değilsin belki ama kaç kişi sosyal ki? Aman ne diyorum ben yaa? :D Neyse sözün özü bence çok rahat bir yaşamın var. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazılarım öyle bi izlenim bırakmış olabilir; fakat hayatım için 4/1 lik diyemem, ne yazık ki elimin ayağımın tutmasını avantaj olarak sayamıyorum o sadece klasik insan tesellisi oluyo :)

   Sil
  2. ben 3gen'e katılıyorum apo. Bence çok iyi görünüyorsun ve eminim çok saygılı bir insansın. Hani efendi diye tabir ettiğimiz insanlardan. mizah duygun süper. İş konusu da tamam olursa senin hayatın güzel bence de:))))))

   Sil
  3. Teşekkür ederim ama ne biliyim işte... :/ Garip bi duygu var böyle içimde...

   Sil
 3. hocam bir de matematiksel ifadeye göre en büyük meblağ 4/1 = 4 oluyor. 4/4 = 1 oluyor. Demek ki neymiş 4/1 daha çokmuş. Öyleyse 4/4 lük olmaya çabalamaya bence de gerek yok :D ( matematik terk )

  YanıtlaSil
 4. Sevdiğimin dünyası ya hep var ya hiç yok :D
  Ne çok severim bi bilsen :)
  Bakma güldürdüğüme ben bile bilmiyordum böyle olduğumu ve güldüğüm zamanlarda kendimi suçlama gibi bi yeteneğim de var.
  Bok içinde hayatın niye gülüyosun oğlum diyo insan :p
  Napacan hayat işte ;)

  YanıtlaSil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları