Yazan / Çizen : Admin Panpa 13 Ağustos 2013

Televizyon lanet olası bir lunaparktır, Usame, Abd oyunları, Satılmış medya, koyun toplum, 11 Eylül, Petrol için, insanları oyalıyolar, televizyon başına, terörist imajı, Din dil ırk,
Toplumu eline pinpon topu gibi alıp nasıl oynarsın?, nasıl basitçe kontrol eder, atari oyunlardaki uçağı tek tuşla yönettiğin kadar kolay yönetirsin? Çoook yöntemi var:

Din, Irk, Taraflara bölme (sağ,sol,milliyetçi,babacı,sopacı,çükcü,başçı vb) ve Medya. Bakmayın aslında aralarında en vaşaklı olanı medyadır. Çünkü medya bu araçlar sayesinde koyun gibi yönetilen ve belli güçlerce güdülen insanların arasındaki o iletişimi sağlar.

En basitinden yıllardır şahit olduğumuz, Usame Bin Laden... Dötümle güldüm nan o olaylara. Üstelik işin komik yanı, medyanın farkında olmadan bazı yanlardan patlak vermesiydi. Yani küçük çocuğun altına zıçtığında kimseye farkettirmemeye çalışırken, paçalarından birazcık akması, akabinde etraftakileri rahatsız edecek olan, tuz ruhu, beklemiş protein tozu ve insan içindeki tüm lanet olası şeylerin birleştiğini andıran o kokuyu alanlar olacaktır elbette... Herkes kör, sağır, dilsiz değil be dayı. Usame denilen adamın sayesinde petrol ve doğalgaz kaynağıyla dolup taşmış olan fukara ülkelere çükünü kaldırdı avrupa ülkeleri, başta Abd olmak üzere. Kimse dikkat etmedi, koyunlar alışmış meeelemeye, mee de mee. Bazı kekolar çıkıp diyodu ki, "nan şuna bak, bi adam tek başına Amerikaya meydan okuyo" Lan oğlum bi gittt; kekolayzer seni. Meydan okuyomuş...

Usame'nin aslında G.Puşt'un çok eski aile dostu olduğunu (ticari ilişkiler sırasında tanıştıklarını) biliyomuydun ? Usame denen çift şeritli otoban modeli sakala sahip bu adamın Amerikanın göbeğinde konakladığından, hastanelerde tedavi edildiğinden haberin var mı? :) Yani düşün, tvlerde Usame diye bağırıp duruyolar ama bi yandan da onu tedavi edip, koruyolar (nedense bana Apoyu andırdı)

Gözleri vatoz balığına dönmüş adam bile, dönemsel olarak videoları izlese, Usame denen sahte teröristin bazı videolarda diğerinden çok farklı olduğunu görür ;) Bi videoda karga gibi burnu ve beyaz teni, diğerinde daha ince burnu ve daha yuvarlak yüz hattı hatta ve hatta birince siyah tenli hali var. Yani sanki gitmişte, sahillerde rahat rahat güneşlenmiş, apış aralarına terörist güneş yağı sürmüş. Ayık olun ayık...

11 Eylül saldırılarında binada olanların çoğu diyorki "Biz zemin kattayken bulunduğumuz katta patlama oldu"  A-aaaaa, nası olur ya, uçak tepeden vurmamışmıydı ? Patlama ve yanmalara karşı dayanıklı çelikten yapılmamışmıydı bu bina? Çarpan uçaklardan tekinin basınçtan dolayı buharlaştığını söyleyen adama hiçbi boktan anlamayan isveç bilimadamları bile dötüyle gülmez mi? İntihar saldırısında daha uçak çarpmadan zeminden binanın patlamaya başlaması, uçaklar çarptıktan sonra binanın planlı bi şekilde wuffer menü gibi çekmesi rastlantı mı? He iyi o zaman ben bi gidip duşa gireyim... Bunu planlayıp petrol almak için nasılda yola çıktı Amerikan sürtük hükümeti, ellerinde bidonlarla ? ;)

Ne rastlantıdır ki, ortalığın ağzına zıçan, yakıp kavuran bu patlamada, pentagona çarpan uçaklardan tekinden aşağı pasaport düşer, A-Aaa rastlantıya bak, o basınçta patlamamış, o kadar alevin içinde yanmamış. Tanrı bu pasaportu kutsamış, bu pasaport muhteşem dostum. Komik olan ise, FBI pasaporta sahip kişiye terörist damgası vurduğunda, çocuğun hiç alakasız 19 yaşında bi genç çıkmasıydı :)

Biz lunaparka gittiğimizde, paramız her şeye yetmezdi. Kaşlarımızı martı kanadı gibi yapar, küçük emrah edalarıyla etrafı süzerdik. Paramız sadece 1-2 oyuna yeterdi. Yanımızda da mutlaka bi dötoş bulunurdu, babası para zıçan cinsinden. Tüm oyunlara binerdi de binerdi. İşte yıllardır medyanın ve düzenbazların yaptığının da bundan farkı yok. Filistin, Irak,İran şimdide Suriye, sırayla gidiyo. Fakat bu şaşırtıcı değil çünkü dinin baskın olduğu toplumlar ne yazık ki geri kalmaya ve sömürülmeye mahkumdur. Anlaşılan o ki parası olan, lunaparktaki tüm oyunları oynuyo reyiz; çünkü medyalar satılık. Rent A Car ları görünce geçenlerde dank etti benim kafaya, dedim "Rent A Media" diye bişey açıp, medya mı pazarlasam ? Fena fikir değil nan, paranın ağzına vururum.

Şimdi televizyonlar aracılığıyla şişirip şişirip saldıkları diğer oyunu oynuyolar, "ne ben savaşıcam nan, halkı ikiye böler, aralarında kargaşa çıkarırım, sonra gizli ajanlarımla iki tarafıda besler ve desteklerim, birbirlerini yesin dursun ipneler" oyunu. Dikkat ettiniz mi bilmem ama, bu oyunları bizimlede oynamaya başladılar, medya dönme dolap gibi aynı şeyleri gösterir oldu.

Öyle bi kitle oluşturdular ki, televizyonda bişey duyan insanlar ona inanıyolar hemen. Okumak yok, araştırmak yok, sorgulamak yok... Ülkedeki 3-4 kanal çıkıp yalan haber yapsa milyonlar ayağa kalkar; sanki inanmak ve kullanılmak için sipere yatmışlar, arizona kertenkelesi gibi bekliyolar babasını satayım.Zaten yıllar önce planladıkları şeyi dünya üzerinde başardılar be hocam.

Futbol, Eğlence, Magazin, Belgesel, Dizi, Film ve çeşitli programlarla televizyon, internet başına hapsedilmiş, düşünmesi engellenen insan kalabalığı, vur sırtına al ekmeği, iki sürt bi dürt, höt desen ver bi döt, o derece... Düşünmeyin sakın, o lunaparktan dışarı adımınızı atmayın, tüm biletler benden, sizi lanet olasıcalar, pipileri büzüşesiceler, baselleri genişleyesiceler sizi...

YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

17 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

 1. İşte bu nedenle sosyal medya değerli olmaya başladı.. Ama maalesef oraya da hakim olma derdine düşüyorlar..Bu kadar bilgi kirliliğinin içinde doğruyu bulmak zaten Einstein olmayı gerektiriyor.. Yani anlayacağın, işler eskisinden çok daha zor be dostum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana sorarsan sosyal medya zaten ellerinde; oradan da insanları istedikleri gibi yönlendiriyorlar :) Ajanların, çıkarcıların yaptığı yalan haberler sosyal medyayıda tvden farksız kıldı.

   Sil
 2. Yine çok önemli bir konuya ayak basmışsın. Söylediklerin o kadar doğru ki ama biz nedense sağcı solcu olarak ayrıldığımız için, ekranda gördüğümüz herşeyi bi silah olarak görüp savuruyoruz karşı tarafa. Kör olmamak lazım, tarafsız bakabilmek lazım bazen. Araştırmak lazım. Daha çok şey lazım millete...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten sağcı solcu olarak ayrılmanızı isteyenlerde onlar... Düşünen, bilinçli bi toplum lazım...

   Sil
 3. yanlışım yoksa eskiden farklı gazetelere göz atılması önerilirmiş, ki taraf tuttukları için daha objektif yorum yapılabilsin diye..
  çok değil, kısa süre öncesi yaşananlar hakkında bile kanal d-atv-star gibi daha ılıman duranlarla, ulusal-halk ve stv-kanal7 arasında bariz fark vardı. aynı dediğin gibi, kara propaganda olarak, şimdi sana.sy'nin suriyede olup bitenlere dair verdikleriyle bizim ulusal medya tamamen farklı telden çalıyor.. :)
  ve öylesi bi durum ki, "dur madem hepsinden 10 dk bakayım.." demekte olmuyo. söz gelimi bu coğrafyaya dair ne oluyosa, bi ulusal medyaya yön veren ajanslardan, bi batı kaynaklılardan, bi de bölgesel olanlardan yararlanmak gerekiyo ve bu da neredeyse olanaksız bir şey; özellikle sabah git akşam gel, eve ekmek getir gayesi içindeki sıradan vatandaş için..
  sosyal medya? bilmiyorum, tümünün güvenilir olduğunu sanmıyorum. gereğinden fazla üstünde durduğu ya da değinilmesi gerekirken birkaç blogda ele alınan da çok şey gördüm. tabi kişinin beklentisi bunu etkiliyordur. keşke güven tam ve karşılıklı olsa da, "en güzel mutluluk cehalettir yahu, boşver..." diyebilsek.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum; fakat insanlar bunları bile bile koyun gibi yönlendirtmemeli kendini, önüne ne konuyosa onu yememeli. Tv başında 12 saat geçiren insanlarımız var...

   Sil
  2. aslında bu konuda katılamıyorum ne yazık ki. "koyun gibi" benzetmesi biraz yanlış, aslında doğru olanın ne olduğunu belirleyecek taraf biz değil. belki de eleştirdiğimiz, tv önünde durup ahkam kesenler haklıdır, kim bilir... :) ve şu da var, acaba tv karşısında oturup her habere inanan güruh yaptığının farkında mı? değil.. farkında olsa, zaten yapmaz ve farkında olmadığı için de suçlanılmayı hak etmiyor bence. gene de hayırlısı diyelim :)

   Sil
  3. Suçlamıyorum, benimkisi sadece sitem, insanlar bişeyleri farketsin, magazin programlarından, töre dizilerinden kafalarını kaldırsında şöyle bi çevrelerine baksın istiyorum o kadar...

   Sil
  4. kim kimle görüntülendi? sorusundan veya kim kimi öldürecek ya da tecavüz edip pişman olacak gibi meraklardan daha önemli bir şey yok ne yazık ki. kesinlikle haklısın o konuda. işte onu da, o düzeni sağlayan ya da düzenleyen amcalar ele almak zorunda; ama gel gör ki karıştıkları anda da diktatör, faşist, demokrasi düşmanı gibi etiketlere maruz kalacaklardır.. :/ zamanla, herkes için olmasa bile bilinçlenme olur bence. evlenme programları bile bak yavaş yavaş azaldı, o vur patlasın çal oynasın programları anca flash tv.de yer bulabiliyor ya da canlı yayınla sunulan magazin programları son demlerinde, bu hafta başlayan dizi gelen hafta kaldırılmaya başlıyor. belki de işte sen, ettiğin sitemde yalnız değilsin. sen şu an sadece belirttin, ama bir de bunu belirtemeyip sadece kanalı değiştirme ya da tv.yi kapatma gereği duyanları var; ki işte bu sayede az önceki gelişmeler yaşanıyor bence. ha ama haberler konusuna gelirsek mi? işte o konuda tüm izleyici sitem etse de boş, parayı verenin düdüğünü duyduğumuz bir çağdayız yüzyıllardır... :( (sana katılmıyor değilim, doğru diyorsun ve bana göre de doğruyu savunuyorsun; ama evrim gibi olmasa da zamanla doğrunun tespit edilebileceğini sanıyorum o kadar...)

   Sil
  5. Evet haber kanalları öyle; mesela en basit örneğini vereyim, en az haftada 2 kere şöyle bi haber görüyorum:
   "Başbakan bugün camiye gitti"
   "Kılıçdaroğlu bilmemkimi ziyaret etti"
   Lan bizene arkadaş, bizene ?

   Amaçları 1 ay boyunca televizyonda elma mavidir diyip, insanları buna inandırmak...

   Sil
 4. çok güzel bir yazı olmuş apo, duygularıma tercüman olmuşsun. öyle cahil bir halkımız var ki okumuş ve bir şeylerden haberdar olan insanlar bile fakında değil. Bende çalıştığım insan kitlesi sayesinde haberddar oldum bu cehaletten. Çok ama çok korkunç.:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, medya denen şey insanları baştaki büyük patronların isteklerine göre yönlendiriyo ve kca dünyanın bunu farketmemesi korkunç...

   Sil
 5. çoğunlukla sayfamda vurguladığım konulardan biri maalesef beyin resmen çöplüğe döndüğü için bu kadar kirliliğe hayır deyip ekseri olamk üzere haberler ve bir dizi haricinde hiç bir kanalı diziyi haberi v.s. neyse artık izlemiyorum insanlarında artık uyanmasını ve araştırmadan koyun gibi olayın üstüne atlamamalarını diliyorum hatta son yayınladığım bir hikayr bu konuya çok uygun, sevgiler..

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir yazı ben televizyonu hiç izlemiyorum. Bir tek yemek yerken bizimkiler haberleri izler onlarla birlikte ben de bakarım. Bir şey fark ettim. Bu kanalların hepsi niye var ki dedim. Neden mi, çünkü hepsi harfiyle aynı haberi veriyor. Ellerine bir sayfa tutuşturulmuş bunları bunları yapacaksınız diye. Bir de dizilerde insanların bilinçaltına kazıdıkları! İnsanlar şu aptal kutusunu bir köşeye atsalar keşke.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende neredeyse 5 yıl oldu izlemeyeli. Haklısın zaten tüm kanalların yediği halt aynı...

   Sil
 7. güzel bir konu, keşke hiç izlemesek..
  eskiden tvleri evlerinden kaldıran insanlara hayretle bakardım, ama şimdi onları çok iyi anlıyorum, zaten pek izlemem ama yine de hiç olmasa evimde...

  YanıtlaSil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları