Yazan / Çizen : Admin Panpa 7 Ekim 2013

Andımız da gitti, andımız, andımız kaldırıldı, okullarda andımız, Tc ibaresi, ülkeyi karıştırmak isteyen, başörtüsü yasağı, sırada istiklal marşı mı var, Atatürk, Tayyip, Feto, Cüppeli,
Kaldırılan kaldırılana be hacım, sadece ötvler, kdvler ve enteresan başlıklar altında bize giren diğer zımbırtılar kaldırılmıyo. Vatandaşa sürekli ötv,kdv gibi şeyler girip çıktığından, artık hepimiz fetişist ve mazoşist olduk istemeden. Fakat bunlar kaldırılmaz, hatta sürekli arttırılırken, hiç umulmayan şeyler kaldırıldı.

Mesela ilkokullarda coşkuyla bağırarak söylediğim, söylerken kendimi hem cesur yürek gibi hissettiğim, hemde içimi kaplayan enteresan hisle ateşimin yükseldiği andımız... Fakat bu basit bi mesele değil be hacım, koca götünü yan yatırıpta "emaaağğğnnn nolcekkk yeaaa" deme lütfen, deme pilizzz, deme nan ağzına vurduğmun. Yapılanları görün artık, en azından gayret edin nan, ölmezsiniz.

Andımız neden kaldırıldı? Birilerine battığı için mi?
Türkiye Cumhuriyetinde onlarca etnik kökende insan yaşıyo reyiz, andımızın şöyle mi olmasını beklerdiniz yani:
Türküm,Kürtüm,Lazım,Çerkezim,Abazayım,Ermeniyim,Masonum,Siyahiyim,Boşnağım
Doğruyum...

Bu mudur yani ? =) Gözünüzü seviyim elinizi vicdanınıza koyun dötünüze değil. Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti ise, bunun sebebi bu ülkeyi kuran büyük çoğunluğun Türk olmasıdır. Ama kimse demedi ki diğer etnik kökenli insanları kazığa oturtun, totoşlarından akan kanı şarap niyetine için. Sadece doğal olarak ülkenin adı temsili isim taşır.

Ezogelin çorbası var bilirsiniz :) İçinde bissürü malzeme var. O zaman çorbanın adını değiştirsinler nan bu ne zikindirik şey, cizıs kırayts. Artık adı: Tuzlu,Unlu,Kırmızı mercimek ve pirinçli, zaman zaman yağlı, Ezogelin çorbası olsun... Her ülkede onlarca etnik kökenden insan yaşar, ama ülkenin adı, marşı, çoğunlukta olan, kuran kısma göre şekillenir, bu bu kadar basittir aslında. Ama bu toprakta yaşayan insanlara bunun artık batıyo olmasıda enteresan, garip bi mesele, paranormal hadiselerden bile daha garip geliyo bana babasını satayım. Yani ne oluyoda birden bire yıllardır kardeş gibi geçinen insanların bir kısmı ereksiyon olup pipilerini dikerek hükümeti tehdit eder, TC den rahatsız olur hale geliyo?

Önce devlet dairelerindeki T.c.leri kaldırdınız, yetmedi sırayla devam, şimdide andımız. Sırada İstiklal marşı mı var? Şiir yarışması düzenleyip en güzel tayyip şiiri yazanınkini İstiklal marşı ile mi değişceksiniz ? Ehhehehehe hiç güleceğim yoktu, zorladığım halde gülemedim, dur dur tekrar bi zorlıycam kendimi, ehe-ehe-e yok yok olmuyo lan zorlasam bile gülemiyom hacı. Bakın ben size ülkenin gelecekte olması istenen isimlerini de söyleyeyim.
-Türk gibi görünen Arap sempatizanları cumhuriyeti-
-Türkiye Arap Cumhuriyeti-
-Yarı Türk Yarı Kürt Cumhuriyeti-

Yukarıda paylaştığım resme de değinmeden edemeyeceğim, insanlar ancak bu kadar kör, bu kadar dar görüşlü olabilir. "Niçin okula başörtümle gidemiyorum" yazan pankartlar var, buna itirazım yok, eğitim gören herkes bence istediği şekilde okula gelebilmeli, kapri, şort, pijama, takım elbise, kot pantolon vb. 

Peki diğer pankart ne diyo reyiz? "And dayatmasına son!" hmmm, kim kime ne dayıyo orasını anlamadım. Dayatma derken? Yoksa andımızın içinde yer alan "Ey büyük Atatürk!" cümlesi mi buradaki dayatma :) Çok enteresan, bak eğer orada "Eyyy büyük feto", yada "Eyyy büyük Cüppeli Ahmet Hoca" yazsaydı bu insanlara göre o zaman dayatma olmazdı. Hacıdan hocadan bahsederken öve öve bitiremeyip, "ne büyük insan" derler, ama biz ülkeyi bu günlere getiren insana "Ey büyük Atatürk" diyince birilerine batar. Belkide yanlış anladılar ben bi açıklama getireyim bu cümleye.

Buradaki "Ey büyük Atatürk" cümlesinde anlatılmak istenen, "ey büyük insan, ey büyük lider" dir. Yani kimse size "Atatürk'e tapın, çocuklarınızdan birini kesip ataya kurban edelim" demedi, anlamı da o değil zaten. Bazıları bu "büyük" kelimesine çok takıldı, çıkamadılar içinden şu kelimenin, ama 1-2 bademleyen bulurlarsa ondan büyüğü olmuyo. Ablamın teki de "Neden inanmadığım değerler üzerine and içmeye zorlanayım?" diye pankart açmış. Ah güzel ablam, aman güzel ablam, kedi canını senin, peki biz neden inanmadığımız değerler için yargılanmak ve and içmek zorunda kalalım. Çünkü anlaşılan o ki yönetimi sizden biri ele geçirse andımızı kaldırdığı yere fatiha suresini koyar, onu okutturur. Peki o zaman sizden farklı inançlara sahip olanlara dayatma yapmış olmayacak mısınız? Ah ipler sizin elinize bi geçse varyaaa :D Ahhh ahhh, neler neler yaparsınız da, şimdi çaktırmıyosunuz :) Fark ettim ki ne yazarsam yazayım bişey değişmeyecek, aslında bişey değişsin diyede yazmadım, içimi dökmek istedim diyelim. Yazımı da kaldırılan andımız ile bitirmek istedim, görüşmek üzere.

"Türk'üm
Doğruyum,
Çalışkanım,
İlkem; küçüklerimi korumak,
Büyüklerimi saymak,
Yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.
Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.
Ey büyük Atatürk!
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe,
Durmadan yürüyeceğime and içerim.
Varlığım Türk varlığına armağan olsun.
Ne mutlu Türk'üm diyene!"


YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

18 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

 1. Adımızın kaldırılmasının asıl nedeni, Atatürk'ün yazmış olmasıdır.
  "Ey Büyük Atatürk" kısmı ve devamı daha sonra yanılmıyorsam 1960'larda eklenmiş.
  İstiklal Marşı yasaklanmaz en azından kısa vadede böyle bir durum olacak gibi görünmüyor çünkü Mehmet Akif Ersoy dini yönü ağır basan birisi ve İstiklal Marşı'nda da biraz bu yönü var. O yüzden şimdilik şakirt kesime çok fazla batmıyor.

  Bir de Yahudi Cesaret madalyası olan bir insanın Müslüman olduğuna nasıl inanılıyor anlamıyorum. Benim bildiğim kadarıyla bu tarz madalyaları almak için Mason olmak gerekiyor, yanılıyor muyum?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla Özgürüm bana en çok işin bu yanı batıyor işte, dini yönü. Yani dine göre şekillendirmek gerekirse herşeyi o halde şeriat gelsin, arabistan gibi olalım. Tvlere çıkıp neden sünni değilsin diye milletin kafasına silah dayayan müslümanlardan olalım; yolda yürürken ayak bileği görünen kadınların suratına kezzap atalım. Beni baştakinin dini de bağlamaz, ki dediğin gibi müslüman olduğuna da inanmıyorum. İnsanları artık dinlerine göre değerlendirmiyorum; fakat oynanan oyunlar çok büyük. Bunu bi şekilde dinler çelişkisi haline getirmeleri ise suyu iyice bulandırdı...

   Sil
  2. Özgür

   Evet kısa vadede kaldırılmaz. Bize 10 yıl önce PKK'yla masaya oturulacak, meclise girecek denseydi " yok canım olmaz öyle şey" derdik.
   Maalesef her şey olur :(
   Abdullah
   Eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş. Senin gibi düşündüğümü herkes biliyor.
   Sevgilerimle
   :)

   Sil
 2. Ağzına, ellerine sağlık çok güzel yazmışsın. Zamanında da aynı etnik kökenler vardı ama hepsini birleştirmeyi, biz biriz ayrı gayrı yok dedirtmeyi bildi büyük insanlar. O zaman kimse yırtık dondan çıkar gibi yok ben Türk'üm demem, ayrımcılık bu demiyordu ama şimdi herkes ben şuyum ben buyum demeye başladı.
  Ahh ahh ben neler yazacağım tutmasalar ama eylemler başladığında gerek blogumdan gerekse facebook dan o kadar şey yazdım paylaştım ki anacığımdan veto yedim. Çok sert yazıyorsun işinden olacaksın dedi. Şimdi sadece böyle yazılar gördükçe "helal olsun be!" demekle yetinebiliyorum.
  Başta hepimiz şeriat getirecekler diye korkuyorduk ama anlaşıldı ki din bunların umurunda bile değil. Bunlar bizi bölmek için başımıza getirilmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle, aksi olsa bile şeriatı da biz istemiyoruz. Annen veto vermekte haklı, ülkemizde eğer birinin görüşünü paylaşmıyosan saygıyla karşılanman çok zor.Ama yalakalık yapıp ellerini ayaklarını öper, müridleri olursan, 2 ay sonra altında 4x4 ciple gezmeye başlayabilirsin. Üstelik onuda sana yardım adı altında kurdukları kermeslerden gelen parayla alacaklarından emin olabilirsin :)
   Teşekkürler.

   Sil
 3. Merhabalar.

  Bu andımız kimin boynuzuna dokunduysa, herhalde rahatlamıştır.

  Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun. Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet birilerinin boynuzuna dokunmuş demek ki ^^
   Teşekkürler.

   Sil
 4. helal olsun KARDEŞİM BU ÜLKEYE ÇOK YAZK OLDU ÇOKKK ALLAH INA KURBAN SIRA ARKADAŞIMM HELLLLAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLL

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın sıra arkadaşım benim ;)

   Sil
 5. Söylenecek çok şey var ama artık herşey değişmeye başladı ayak uyduramaz olduk, yetişemez olduk...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hızlarına yetişemez olduk ^^

   Sil
 6. Merak ediyorum acaba herkes öğrenciyken andımızı her gün düzgün okudu mu? Türküm, doğruyum, çalışkanım.... Her gün bu dizeleri okudunuz mu? Açıkçası etrafımda bu dizelerle alay etmeden zıttını söylemeden okuyan yoktu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben okula giderken düzgün okurduk. Fakat samimiyetle asıl sormanız gereken şey şu, çocukken alay etmediğiniz bişey varmıydı? Adı üstünde çocukluk. Gençliğe hitabeyle, istiklal marşıyla, andımızla ve birsürü önemli şeyle alay edilirdi çocukken, atam atam sen kalkta ben yatam falan denirdi :) Fakat adı üstünde çocukluk. Andımızın kaldırılmasına sunulacak mantıklı bi sebep değil bu. Trabzona fındık toplamaya gittiğimde dayımın kızının gülerek şiveli bi şekilde "etteyyatü lillayi halis dalda çirlayi" dediğini duymuştum, şimd, bunu bahane edip etteyyatü kaldırılsın dersek komik olur =)
   Andımızın kaldırılması size küçük birşey gibi görünebilir belki, ama aslında çok önemli birşey ve devamı gelicek...

   Sil
 7. Sadece şunu diyeceğim. Biz ilkokuldayken andımız okunmasını istemiyoduk. Türk değil miyim? Sonuna kadar türküm. Andımız okunurken arkadaşlar arasında dalga geçerlerdi. "kürdüm yanlışım tembelim" vs şeyler türetirlerdi. Ve büyüyünce anladım ki her sabah o soğukta orda durup aynı şeyleri söylemenin anlamı yok. Çünkü benim türk olmam o yazıya bağlı değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türk olmamız tabi ki o yazıya bağlı değil, fakat bu fikirle yola çıkarsak içinde Türk ve Atatürk geçen her şeyi kaldırmamızı isteyecekler zamanla bizden. Devlet dairelerinden T.c. ibaresinin kalkması gibi.

   Sil
 8. Bir ulusu ulus yapan değerlere saldırıyorlar ve bu saldırı sebepsiz değil. Ulus olma, millet olma bilincini YIKMAK istiyorlar. Türk'üm demeyin Türkiyeliyim demek de bu yıkıma yönelik, Tayyip ve pkk partisi bdp bu konuda HEMFİKİRLER, sürekli ne yapsak da bu milletten Türklüğü kaldırsak, Türk'lüğü küçümsesek, aşağılasak, Amerika'da 72 çeşit vatandaş yaşar kimi ta İrlanda'dan göç etmiş, kimi Polonya, kimi İtalya, kimi Rusya ama birlikte Amerikan ulusu diye bir ulus yaratmışlar, ana dilleri de İngilizce olmuş, New York sokağında çekik gözlü Çinliye sorunca 'Amerikalıyım' diyor. Onlar da ilkokulda Amerikaya bağlılık yemini ediyorlar sayfamda yazmıştım..hele yeşil kart alıp ABD vatndaşı alanlar ABD hükümeti için çalışacağına başka ülkeler için çalışmayacağına ABD çıkarlarını kollayacağına yemin ediyor yoksa vatandaş olamıyor.. biz de Atatürk sayesinde çerkez, laz, Kürt, Arap demedik Türkiye cumhuriyeti dedik bunu yıkmak için Türklüğe, Atatürke cumhuriyetin tüm değerlerine kepçe vuruyorlar, Andımız, 29 ekim cumhuriyet bayramı, ne mutlu Türk'üm diyene sözcüğü, Türk ordusu, Türk bayrağına kadar saldırdılar...ellerinde kazma bir oraya, bir buraya ha bire vuruyorlar...Andımız'ı pkk lılara ve AB ve ABD ye verdikleri sözler gereği kaldırıyorlar amaç belli ülkeyi bölmek Kürdistan'ı kurdurmak....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamamen aynı fikirdeyim. Sırasıyla ne varsa yasaklıyolar; enteresan bi durum. Adam bu kadar şeyi yaparken dağıttığı 4 torba kömür ve yaptığı metrolarla durumu perdeliyo, millet "oh be adam geldi gözümüz metro gördü" falan diyo; iyi güzelde kardeşim, ortada senin bütünlüğün kalmazsa, bigün o metroda Türksün yada açıksın diye kazma sapıyla dövülecek hale geliceksen ne yapacaksın o metroyu ? Montemi edicen popona. Tamam yiğidi öldür hakkını yeme demişler, metrolar falan inşa ediyosun iyi güzelde, ülkenin, huzurun, refahın ve Türk kimliğinin ırzına geçtin resmen... Ben zaten başka hiçbi ülkenin göz göre göre PKK yı meclisine soktuğunu görmedim, hatta bununla da ilgili mizah yazım var: http://adminpanpa.blogspot.com/2012/12/pkk-mecliste.html

   Sil
 9. ne güzel bağıra bağıra söylerdik, kimsa de ben bunu söylemem demezdi.
  bikaç kişi önce söyler sonra tüm okul tekrar ederdi, o birkaç kişinin yerinde olmak için can atardık, bazen de olurduk.. o coşku ve heyecanla derslere girerdik..
  zaten 'ne mutlu türk olana' değil 'ne mutlu türküm diyene'..

  YanıtlaSil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları