Yazan / Çizen : Admin Panpa 3 Ocak 2014

pkk mecliste, teröristler mecliste, bebek katili öcalan, sayın öcalan, terörist başı, pkk ile uzlaşma, öcalanla görüşen, terörden rant sağlayan, apoyu aklama, apoyu temize çıkarma, akpkk,
Sıkıntı nerede başladı biliyomusun hacı, sıkıntı önce Öcalan'ı asmayan, asamayan iki panpanın, Ecevit ve Dövletli Reyiz Bahçeli'nin işi eline yüzüne bulaştırmasıyla başladı. Hadi o zamanlar yaklaşık 30.000 kişinin ölümüne sebep olan fırça bıyıklı kokmuş şalvarlı adamın adı "terörist başı öcalan, bebek katili öcalan" olarak anılmaktaydı gündemde (enteresandır ki kürtlerin hakkını savunduğunu iddia eden kişinin katlettiği onca insanın yarısı kürttür). Gazetelerde, televizyonda pkk ve bu zırtapozun halka verdiği zararlarla ilgili görüntüler verilir, daha kundaktayken kurşunlanan bebekler zihinlerimize kazınırdı.

Başa gelenler öcalanla top oynayıp at koştururken sonra birden o çıkageldi, RTE, herşeyi bilen, her işten anlayan, şimdiki boşbakanımız... Önce öyle ateşli geldi ki, sanırsın Sauron Gandalf'a alev büyüsü yollamış, cayır cayır yanıyo. Bi geldi iktidara, terörü bitireceğiz, teröre taviz vermeyeceğiz dedi. Bizde helal olsun nan adama diyip pijamalarımızı giydik, bacaklarımızı sandalye üzerine koyuverdik.

5-6 yıl kadar dağlar hep bombalandır, bombala babam bombala, öyleki İsmail YK'ya bomba bomba şarkısı için ilham veren kişi bence başbakandan başkası değildi. İsmail reyiz bi gün tv izlerken başbakanın palavralarını, akabinde yüzeysel olarak bombalanan dağları ve düşen bombaları görüp "tabiiiiğğğğ yeaaaa, bombaaaaa" diyerekten ilham almıştır. 5-6 yıl boyunca o dağlar gerçekten bombalandı mı? Bombalandıysa boş araziler, biçare dağlar mı bombalandı? Televizyondaki görüntüler gerçek miydi? Tayyip böyle bomba atmayı nerden öğrenmişti? 5-6 yıl boyunca gökyüzünden uçakla çakıl taşları yağdırsaydı eminim ki daha çok pkklı öldürürdü. Kendi vatanlarını müdafaya geldiğinde insan hakları kanunlarını piç eden, adamın dötüne 5 kilo bomba koyup patlaması için yollayan, atıldığı ortamdaki adamın pipisinin bile erimesine sebep olan balçığımsı, amele sümüğümsü kimyasal silahlar kullanan ülkelerden kendi vatanımızı tehdit eden bu boktan kurtulmamız için izin almamız gerekti hep. Ah aklıma geldi, alabildiğimiz tek şey gergedan vaşağıydı... Sonra çıkıp etrafta kolpa kolpa "biz güçlüyüz" tripleri atıldı. Son zamanlarda vatandaşa saldırdığın gibi o tomalarla dağa çıksaydın alayı boğulurdu mağara deliklerinde nan :) Fakat saldırmayı gerçekten istiyomuydun, terörü bitirmeyi cidden istiyomuydun ki? Bana sorarsan kolpa yapıyodun be reyiz. Çünkü sürekli ağza alarak oy toplamakta kullandığın iki şey vardı, öcalan ve din...

pkk mecliste, teröristler mecliste, bebek katili öcalan, sayın öcalan, terörist başı, pkk ile uzlaşma, öcalanla görüşen, terörden rant sağlayan, apoyu aklama, apoyu temize çıkarma, akpkk,

Aradan yıllar geçti, biz büyüdük, öcalan damızlık eşek gibi semirdi hapishanelerde, götü oldu ambar kadar, hemde tahıl ambarının tamamı. O kadar iyi bakılacağımı bilsem, bende bikaç adam öldürürdüm babasını satayım, aklımı kullanamadım. Yıllar geçtikçe terörist başı öcalan "Sayın Öcalan" oldu. Tayyip hocamız öcalanın poposunu pışpışlayarak, yedirerek, içirerek, hapishanesine havuz ekleyerek onu kendi elleriyle büyüttü, gün geldi babalık, gün geldi analık yaptı ona; e doğal olarak insan hiç kendi evladını öldürür mü? :)

1-2 yıl boyunca "kesinlikle hayır efendim, devlet terör örgütü lideriyle görüşmez" , "bizim halkımızdan gizlimiz yoook, görüşmüyoruz lean" edalarıyla ekranları doldurdular. Ta ki öcalanla görüşmek için yanına gittiği haberleri basına sızıncaya kadar. Milleti mal yerine koymak deyimini eyleme döken hareketti sanırım bu. Sonra öcalanla öyle sık görüşmeye başladı ki devlet, anasından gizli sevgilisiyle görüşmeye, parkta yiyişmeye kaçan ergenler gibi olmaya başladılar. Görüşme babam görüşme, görüşmelere doyamadılar. Bunları gördükçe "ne mal adamım lan ben, fetişistler tarafından kulak memelerim ellenerek tahrik olsam kendimi bu kadar kötü hissetmezdim, nası oy verdim nan ben bu partiye?" diyip duvara kafa atmadan edemedim.

Akabinde itiraflar ve kıvırmalar başladı, Kemal Sunal üstadımızın filmlerini anımsatan replikler "Evet görüştüüük, ama sor bi niye görüştük?" Boşbakan bu replikleri sarf ederken sözde muhalefet partileride etkisiz eleman olmaya devam etti, Kemal reyizin ilkokul sıralarında birbirine silgi kopartıp fırlatan veletlerden, Bahçelinin ise bıçak bilemeden kurban kesmeye çalışan kasaptan farkı yoktu.

Başbakan ekrana çıkıp "Bakııığğnnn terör bitti, artık terör var mı? şehit veriyo muyuz?" dediğinde asıl olan olmuştu. Halka terörü bitirdiğini söyleyen, hatta büyük kesimi  buna inandıran başbakan sonrasında ne yaptı?
1) Pkknın partisi BDP yi meclise soktu (Şaka gibi olay, devleti yıkmak isteyen insanlar mecliste)
2) Terörü bitirdiğini iddia ederken aslında bu çapulculara (asıl çapulcular bunlar) teslim bayrağı çekti. O öcalanın yanına görüşmeye gittikçe, pkklılara kucak açtıkça bu densizler iyice yüz buldular (evin içinde güneş gözlüğüyle fotoğraf çektirdiği profil resmiyle sanal alemde kürdistan nağraları atan klavyesine koyduğmun elemanlarının güvenini yerine getirmiş, sırtlarını pışpışlamıştır)

İşin özünde terörü falan bitirmeyip tam aksine onlara boyun eğmiş, sesini kesmiştir. Fasa fisodan, laf olsun diye ekranlarda bağırıp çağırmakta, delikanlı edebiyatı yapmaktadır (tıpkı bahçeli ve kılıçdaroğlu gibi). Zamanla televizyonlardan öcalanın yediği naneler kaldırılmış, ekranlar çük ve kuku arayanların programlarıyla doldurulmuş, ünvanı ufaktan ufağa değiştirilmiş ve pkknın meclisede girmesiyle "Sayın Öcalan" sıfatını almıştır (sıçam öyle sıfata...). Akabinde akıl almadık bi şekilde "talep" kelimesiyle karşılaşır olduk. Öcalan artık öyle yüz bulmuştu ki, sürekli talepleri olmaktaydı. Hiç garip gelmeyen bi düşünce aklımın içinde boğa gibi koşmakta, küçük beyinciğime suni tenefüs yapmaktaydı: "Bunlar bu gidişle öcalanı meclisede sokarlar". Çünkü bana kalırsa devletin son yıllarda yaptığı en büyük operasyon pkkyı bitirme değil, apoyu temize çıkarma operasyonuydu.

Bunca şeyi gördükten sonra tamamen tarafsız siyasi görüşü olan bi manyak olarak Üsküdar civarında gezinirken başbakanın gözümüze sokmak istercesine gökyüzüne çektiği dev afişteki yazıyı beynimin şu şekilde algılıyo olması benim sorunum muydu? "Bir olduuuuk, birlik olduuuuuk, ülkenin mina koyduuuk!" Şaka maka, kafiyede güzel oldu heee...

YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

8 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

 1. Yanıtlar
  1. Teşekkürler, konuya ilgisiz kalmadığınız için ayrıca teşekkürler.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Bu konuya ilgi gösteren herkese helal olsun.

   Sil
 3. Yazınızı çok beğendim gerçekten. Ellerinize ve ağzınıza sağlık.

  YanıtlaSil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları