Yazan / Çizen : Admin Panpa 28 Temmuz 2014

Fantastik Roman, Huhan'ın Hatası ve Goudan, Kara Sis, fantastik, fantastik kurgu,
Soru işaretlerinin kaybolmasının ardından Aranas yardımcılarını toplayıp onlara yapmaları gerekenleri anlatıyor , her birine çeşitli görevler veriyordu; nitekim Fulon'da adaleti sağlamak onların elindeydi. Fakat küçük kötülük tohumları da yine o günlerden birinde atılmıştı yardımcısı Huhan tarafından.

Aranas’la görüşmenin ardından yardımcılar Fulon’a dönmüşlerdi , fakat Huhan Sonsuzluk boyutunu çok merak ediyordu. Sessizce ve Aranas’a görünmeden bir rüzgar edasıyla sonsuzluk boyutu kapısının önüne geçti. Kapının üzerindeki büyüleyici sembolü gördü, sanki birileri ona “Oraya girmelisin.”diyordu. Değişme , şekil alabilme yeteneğini kullanarak avucunun içinde aynı sembolü biçimlendirdi. Avucunu sembolün üzerine koyarak kapıyı açtı ,kutsal kapı parlak ışıklar eşliğinde parıltı yağıyormuşçasına açılırken, Lolarin sularının ışıltısı kadar parıldayan ince ışıklar dev kapının altından yavaşça süzülüyordu. Gördükleri karşısında adeta büyülenmişti Huhan ve meraklı bir halde içeri girdi. Sonsuzluk boyutunu uzun uzun gezdi ,aklı karışmıştı , parşömenlerin hepsine bakmalıydı; içindeki merak hissi onu kemiriyordu, güce karşı tamahkardı ve ona göre güçlü olmak ona yakışırdı. Fakat sonsuzluk boyutu o kadar büyüktü ki sıradan biri olmayan Huhan'a göre bile engin deryalar gibiydi, ilerledikçe ilerlemişti. Bir süre sonra geri dönmesi gerektiğini düşünerek çıkış yolunu aramaya başladı, fakat kaybolmuştu, sonsuz boyutta çıkışı bulamıyordu. Kapıdan içeri girerken gözüne etkileyici gelen ışıltılı boyut artık ona eskisi kadar cazip gelmiyor, fare kapanını andırmaya başlıyordu.

Koşarak ilerlerken onlarca parşömenin arasından eski püskü olan biri gözüne ilişti. Huhan hayretle bakarken kafasının içinde garip fısıltılar duymaya başladı. Huhan parşömene bakarken beynini inceden inceye tırmalayan bir ses ona “Güç istiyorsan işte sana sonsuz güç” diyordu. Güç hırsıyla yanıp tutuşan Huhan önce çekingen davransada çok geçmeden parşömeni alıp incelemeye başladı. Parşömendeki sözleri daha fazla güce kavuşacak olmanın verdiği hırs ve heyecanla tekrarlamaya başladı. Büyük bir sembol vardı, anlamını bilmiyordu ama büyünün gerçekleşebilmesi için o sembolü çizmesi gerektiğini idrak etmişti. Elini yere uzatıp balçık kıvamına soktuğu bir parmağı ile sembolü çizip ortasına geçti ve sözleri tekrarlamaya başladı. Sözler bittiğinde yere yığıldı ve kımıldayamadığını fark etti, sonrasında etrafında beliren birkaç yılan elini kolunu sarmaya başlamıştı. Akabinde sembolden dışarı çıkmaya başlayan karartılar çığlıklar eşliğinde etrafında dönüp ortamı karanlığa boğmuşlardı. Yüzyıllardır bekleyen Goudan’ın ruhu Huhan’ın içine girip bedenini ele geçirirken Huhan’ın ruhunu da hapsetmiş oldu. Hızla çıkışa doğru ilerlerken alabildiğince parşömeni de aceleyle beraberinde götürdü. Beyninde yankılanan Huhan'ın ruhunun çığlıkları ise ona ayrı bir haz veriyordu.

Goudan, Huhan’ın bedenini bir kukla gibi basitçe yöneterek hiç bir şey olmamış gibi Sonsuzluk boyutundan çıkıp Fulon evrenine indi. Fulon’da gözlerden ırak bir yere gidip ellerini gökyüzüne doğru kaldırdı, ruhunun derinliklerindeki kötülükleri avuçlarıyla adeta döverek efsunluyordu, çatırdayan toprağın ürpertici sesleri arasından belirsiz karartılar çıkıyordu. Yaptığı büyü öyle kudretliydi ki gözlerinden kan akmaya başlarken üzerinden yayılan karanlık bulutlar sağa sola süzülüyordu. Boyut kapısını açmayı bitirdiğinde kendi kara boyutuna geçti. Goudan esir aldığı bedende değişimine başladı, değişim tamamlandığında asıl gücüne sahip olacaktı. İkinci günde evrimini tamamen bitirerek asıl halini aldı; zehir, sis, duman, kül ve ateşten oluşmuş dev bir yaratık haline gelmişti. Karanlık boyut bile ona küçük geliyordu adeta, zehirli bedeni yeni kurbanlar arıyor, sis, duman emir bekliyor, vücudunu oluşturan ateş hırs ve öfkeyle yanıyordu. Fulon’a hakim olması ve kendini hapsedenden intikam alması için yapması gereken çok şey vardı. İlk olarak işe kendisine yardım edecek güçlü köleler çağırmakla başladı.

Yere ağzından biraz zehir püskürttükten sonra iki elini gömüp, gözlerindeki öfkenin eşliğinde kavradığı koca toprağı efsunlayarak kızıl bir kayaya dönüştürerek çekip çıkardı. Yapması gerekenler için yardıma ihtiyacı olduğunun farkındaydı, bu yüzden taşın üzerine bazı varlıkları çağırabilmesi için gerekli olan ritüel sembollerini çizmeye koyuldu, tırnaklarını gıcırdatarak çizdiği her bir çizgi, Fulon'a ızdırap olarak geri dönecekti. Çağırma Taşı üzerinde ateş, kan, kül, zehir ve ruhları döverek "Niha, Epre, Aheki, Felfas, Limee, Xengi, Uhada ve Gorgil olmak üzere sekiz köle çağırdı. Aslında daha fazla güçlü köle çağıramadığı için öfkeden deliriyordu; fakat kaçırabildiği parşömenlerden öğrendikleri ancak bu kadarına yetmişti. Önce onları mühürleyerek emri altına aldı; üzerlerindeki rünler Goudan'ı akıllarından çıkarmamaları içindi. Çağrılanların hiçbiri sıradan köleler değildi; öyle ki birçoğunun gücü ve acımasızlığı akıl almazdı. Goudan'ın Fulon'a hükmedebilmesi için her yere yayılması ve güçlü bir orduya sahip olması gerekiyordu ve bunun için de zaman gerekliydi.

Kölelerden ilk olarak Uhada’yı gönderdi. Uhada devasa boyutlarda, sağlam zırhlı ,tüylü, benekli, zehri oldukça kuvvetli dev bir kraliçe böcekti. Uhada Fulon’a indiğinde yer altına girip devasa çukurlar açarak yumurtalarını bırakmaya başladı. Zamanla yumurtalardan çıkan yaratıklarla ordusunu kuruyor ve güçleniyordu. Kurmaya başladığı medeniyete Daallallu adını vermişti. İnsanlar ve birçok ırk fark etmese de onlar yer altında hızla üreyip , çoğalıyorlardı, topraktaki her bir titreme ve kıpırdama, filizlerdeki her minik titreşim onların geldiğinin işaretiydi.


YAZI VE ÇİZİMLERİN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

2 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

 1. Wauww karakterler çok ilgimi çekti, sen bende süper bir zihne sahipsin.Her bölümde konuyu dağıtmadan bende karakterlerin hepsini çizekisin.Hikaye son krallıkların kahramanlarını çizip nie kitapta toplamalısın.Hatta her sayfada hem hikayeyi hem kahramanları bulundurmalısın.Kitabına da İsim bulmalısın. İlk okuyucun ben olurum bunu bil :)
  Sayın Hayalgücü Canavarı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Heyecan yaratması için farklı ırk ve krallıkların hatta özel karakterlerin bulunduğu durumları kesit kesit anlatıp zaman zaman birbirine bağlayacağım daha çok merak uyandırsın diye :) Her şey planlı hazır :D
   Kara Sis isminin nedeni de ilerde belli olacak ;)))

   Sil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları