Yazan / Çizen : Admin Panpa 30 Mayıs 2015

Blogger Dersleri, blogger, etikete özel sayfa, blogger eklentileri, etiket eklentisi, blogger otomatik liste, liste widgeti, liste eklentisi, etiket bazlı arşiv, blogger liste,eklenti,widget
Efenim geçenlerde saatlerce aradığım ve Türkçe hiçbir sayfada bulamayınca İngilazca arayıp bulduğum ve Nirvanaya ulaşıp hurilerle harlem shake dansı yaptığım bu çok amaçlı kodu sizlerle paylaşayım dedim :)

Bu kodu kullanarak seçtiğiniz bir etiketi içeren tüm yayınlarınızı tek bir sayfa altında toplayabilirsiniz. Ne kadar süper bi olay di mi, hiç uğraşmayacaksınız. Mesela gördüğünüz gibi bu kodda "Kara Sis" yazıyo. Bu benim yazıp çizmekte olduğum çükük fantastik kurgu romanımın adı mesela. Bu yazımla ilgili her yayınıma "Kara Sis" etiketini girdiğimden bu kodda da Kara Sis etiketine sahip olanları diz demiş oluyorum ve tümünü kendisi otomatikman gösterip sıralıyo, yeni nesil mutfak robotu gibi nan. Bu kodu bulana kadar her şeyi kendim yazıp ekliyodum sayfaya.

Blogumda kodu uyguladığım sayfalardan örnekler:
Karikatürlerim için kullandığım sayfayı görüntülemek için TIK!
Çizimlerim için kullandığım sayfayı görüntülemek için TIK!
Din konulu yayınlarımı listelemek için kullandığım sayfayı görüntülemek için TIK!Şimdi nasıl uygulayacağınızı anlatayım efem. Önce yukarıdaki tüm kodu seçiyosunuz sonra kopyalıyorsunuz. Hemen akabinde Sayfalar sekmesine gelip yeni bi sayfa açıyosunuz, örneğin moda etiketli yazılarınız sıralansın istiyosanız ona uygun isimle bi sayfa açıyosunuz "çeksene elini kırcan mı belimi" olsun mesela sayfa adı. Sonra sayfayı açtığınızda sol üst köşede "HTML" ye tıklayıp kopyaladığınız kodu oraya yapıştırıyosunuz.

Yapıştırdııııık, hadi gözümüz aydın. Sıra geldi kodda değişmeniz gereken yerlere.
1) Kara Sis | Tüm Bölümler yazan kısma bu listenizin başlığını yazın.
2) http://adminpanpa.blogspot.com.tr adresinde "adminpanpa" yerine kendi blog adınızı yazın.
3) feeds/posts/default/-/Kara Sis? diye devam eden kısımdaki "Kara Sis" yerine hangi etikete ait yayınlar sıralansın istiyosanız onu yazın.
4) var numposts = 100; yazan yer, o yazdığınız etikete ait kaç yayının listeleneceğidir. Yani kafanıza göre azaltabilir yada artırabilirsiniz.

Hepsi bu kadaaaar, bakın size kısa yolları bile detaylı bi şekilde anlattı admininiz daha napayım at mı keseyim be ya. Tekrar ufak bi hatırlatma bu kodu sayfada HTML ye tıkladıktan sonra yapıştırmayı unutmayın !

Özetle bu kod sizin seçtiğiniz bir etikete ait tüm yayınları bir sayfada sıralar. En güzel yanı ise sonrasında sizin hiç uğraşmanız gerekmez. "Yemek" etiketli yayınları sırala dediyseniz, siz "yemek" etiketli yeni bi yazı yayınladığınızda onu otomatikman sayfadaki listeye ekler; cizıs kırayst, holiii madır of gad, süper bişey nan!

Karikatürlerine, yazılarına yorum atmaya üşenip Sarkozinin çocuğu muamelesi yaptığınız admin kardeşiniz size daha çoook yardımda bulunacak blog konusunda, fakat bi şuku vermeye üşeniyosunuz be, yazıklar olsun, sütümü helal etmiyom size. Ne sütün var ki helal etmiyon demeyin, belki reankarnasyon gerçekten var, belki önceki hayatta senin annendim ve seni emzirdim, heh işte, o sütümü helal etmiyom bak. Tabi helal diye bi şey varsa. Ha bu arada helal demişken, bu kod tamamen helal karakterler içermektedir; dersem yalan olur. Görüşmek üzere, deist admin kaçar...

YAZILARIN TELİF HAKKI ABDULLAH KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

9 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

 1. oooooo çok fenasın kankaaa :D :D

  YanıtlaSil
 2. hakikaten çok fenasisin üstad bu kod benimde çok işe yarayacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım yarar, ben kullanıyorum hala :)

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Yok üstad kod çalışıyor, ben bu blogumda kullanıyorum hala.
   Fakat ufak bir detay var buna dikkat etmelisin.

   Yeni sayfa açıp kodu ekleyeceksin ya hani,
   mutlaka html görüntüsü açıkken yapıştır ve değiştireceklerini de o html modunda değiştirip kaydet. Sonrasında normal modda sayfayı görürken ufak bir nokta bile koyup geri alsan kodu bozuyor ve çalışmıyor ;)

   Sil
 4. aga tam aradığım bir şeyi yazmışsın lakin kodu çalıştıramadım http://ttungaticaret.blogspot.com.tr/p/blog-page.html bir bak istersen görünüm aynen böyle oldu birde istersen bulduğun ingilizce adresi de yaz da bir de ordan araştıralım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şuna dikkat etmelisin, bloga eklerken html görüntüsü açıkken eklemeli ve düzenlemeyi orada yapmalısın.

   Normal yazı alanındayken bir nokta bile koysan, veya kaydettikten sonra html den girip ayarlamaya bile kalksan kod bozuluyor.

   Yani tek seferde html görünümünde düzenleyip kaydedip çıkman gerekiyor.

   Sil
 5. Teşekkür ederiz emeğine sağlık

  YanıtlaSil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları