Yazan / Çizen : Admin Panpa 23 Haziran 2015

aile planlaması, Türkiyede aile, yap çocuğu sal sokağa, bakamayacaksan çocuk yapma, çocuk yapmak, tavşan gibi üremek, Allah rızkını verir, eğitimsiz aileler, mendil satan çocuk, din,
Bizim ülkemizde aile planlaması denen şey çok farklı, inanılmaz değişik bi sisteme sahiptir efem. Norveçli balıkçıların elindeki çatlaklardan bile daha sarmal, karışık bi durum hakimdir sevgi koyduğumun aile planlamasında.

Türkiye'de bu olay tam olarak şöyle yürür:

- Bi çocuk yapak yaaa, Allah rızkını verir !
- Bi çocuk daha yapalım yaaa, canım çok pis çocuk çekti, yapmasak mı bi çocuk şöyle hafif ateşte? Korkma Allah rızkını verir !
- Bi çocuk daha yapmasak mı diğer 2 çocuk yalnız kalmasın, 3 iyidir 3, güzel sayıdır üç, bak 3 e bi taraftan bakarsan memeye, bi taraftan bakarsan dötün iki yanağına, yandan bakarsan da dudağa benzer. Çok seksi bi sayı bu 3 hanım, hadi gel üçleyek, nasıl bakacağımızı dert etme Allah rızkını verir !
- Bulaşıkları yıkayıp hizmet edecek çocuk kalmadı evde, gel bi çocuk daha yapakta büyüyünce bulaşıklar yıkar.
- Yemek yapacak bi çocukta lazım bak şimdi, biz bunu hiç düşünemedik, gel bi tane de içine Emine Beder girmiş bi çocuk yapak da ev yemeksiz kalmasın hatun.
- O değilde bu kadar çocuğa bakamıyorum ben ya, para mara yetmez oldu, şu ortanca olanı okula göndermesek diyorum, sittir et okulu, kız kısmı ne işi var okulda, okuyup da oruzpu mu olsun, oğlanlarla mı sevişsin kızlı erkekli sınıflarda...!
- I-ıh, para yetmiyo, ben bunları bu şartlar altında okula mokula gönderemem ya, ayakkabı bile alamıyoz baksana. En iyisi şu 3 çocuğu saçma sapan işlere sokalım da eğitim görecekleri yaşta mal mal işlerde çalışsınlar hanım ne dersin ?
- Bak aklıma bi fikir geldi, dur fingirdeme kız dinle bi, hihihi. Diyom ki bi çocuk daha yapalım, nasılsa en büyük abileri sokakta selpak falan satarak bize de çocuklara da katkıda bulunur.
- Hmmm, biz en iyisi bi çocuk daha yapalım da diğer 2.çocukta selpak falan satıp katkıda bulunur nasılsa, bu yeni yapacağımızı da eğitiriz artık gelen paralarla.
- Ya o değilde bak ne diycem, biz en iyisi tüm çocuklarımızın eline bi selpak tutuşturalım sokakta satsınlar para yetmiyi la yetmiyiii hıamınnaaaa !
- Son olarak diyom ki, çükümüze laf geçiremedik, bari şu selpak satıp geçindirsinler diye ayarladığımız çocuklara selpak satarak yardımcı olsun diye bi çocuk daha yapmasak mı ha? Şşş, ne diyon kız? Şşş kime diyom?
- Şşş baksana bide bişey diycem ama kızma, banka hesaplarına baktım da, Allah'tan herhangi bir havale, eft bişey gelmemiş kız. Ne yaptın benden gizli kafir mi oldun oruzpu! Cami duvarına mı işedin, cenazede harlem shake dansı mı yaptın, hı! ne yaptın de bakam bana ağzını yidiğim !? Bak ben gene bi yükseldim sana, bi çocuk daha yapmasak mı?

ÇİZİM VE YAZILARIN TELİF HAKKI A.KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

20 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

 1. Üç aşağı beş yukarı gerçekten "allah rızkını verir" diyerek kedi gibi çocuk doğuruyor insanlar ya. Hayır bakabilse hepsine eşit düzeyde yapsın bana ne ama birine bile adam gibi eğitim veremezken yapıp durmaları... 1.çocuğun hakkından alıp 2. ve 3.çocuğa harcama yapacaklarına gidip kadına bir spiral taktırsalar ya da prezervatif falan alsalar hayatları daha iyi olacak ama gel de anlat o kafaya bunları. Rızkıyla birlikte geliyor zaten çocuk ne gerek var doğum kontrole dimi ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi canım ne gerek var deli misin :D Doğur gitsin, bak tavşanlara nasıl ürüyolar yareppim :)

   Sil
  2. Onemli olan nufusun coklugu degil niteligi keske yazinda buna deginseydin cok fazla tiye almisin cocuk tabiki olucak burda onemli olan ulke kendi kaynaklari ile vatandaslarina firsat sagliyor mu o onemli. Nufusu cok olan ulkelerin hallerini goruyoruz.

   Sil
  3. Her yazıda her şeye değinemem ki hocam. Ama zaten bu yazımı okuduğunda, senin söylediğin görüşü savunacak bir görüşe sahip olduğumu anlaman gerekir. Ben de zaten bakmayacaksanız yapmayın, yapıyorsanız da adam gibi yetiştirin diyorum, yani bu da senin dediğinle aynı şey, az yap nitelikli olsun, bakmayacaksan, eğitmeyeceksen yapma...

   Sil
 2. Evet malesef bilinçsizliğin tavan yapmış hallerinden biri de, aile planlanma-ması.Dini düşüncelerini hayatların her alanını hapsetmiş insan figürleri örnektekiler, aslında hayatları boyunca fakirlikle yaşamış, eğitimsiz, hayatlarını eksik yaşamış ailelerinden hep ilgisizlik görmüş ve aynı bilinçsizliği bir sonraki devre sürdürmek için devam edecek olan koyun sürüsü bu tip insanlar.
  Toplumumuzda öyle örnekleri var ki söylediğin gibi, yaparken iyi olduktan sonra çöp değerinde çocukları başlarından nasl savacaklarını düşünürler, e bunlardan olan çocuklardan ne beklersin? Toplumumuzun bilinçsizlik seviyesi o kadar yüksek ki, çağımızdan uzak yaşamlar görüyoruz.Korunma yöntemleri vs inançlarından daha üstün değil olamaz,ilahları en büyük koruyucuları bunların. Sonra noluyor yetiştremedkleri çocuklara ' Allah belanı versin, nerden çıktın başımıza, ' demeyi de ihmal etmiyorlar. Zaten bizim bldğmz korunma yöntemleri bunlara ters, bunlar prezervatifi kafalarına, spirali götlerine takıyorlar. Malesef ki doğrusunu öğrenmeleri imkansız, kitaplarında yazmıyor çünkü!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte keşke bu düzen böyle gelip böyle gitmeseydi aşkım. Çilesini hep bunların ellerinde büyüyen çocuklar çekiyo, sonra o çocuklar da gördüğü şekilde yaşadığı için bu kervan böyle dönüp gidiyo...

   Sil
 3. Önemli bir konuya daha parmak basmışız sayın panpa..
  Ben ne yazık ki bu konuda olan bütün konuşmaların bir sonuca varmadığını bildiğimden yorumsuzluk hakkımı kullanacağım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendimiz konuşup kendimiz inliyoruz işte Aslıcan :)

   Sil
 4. "banka hesaplarına baktım daa Allahtan bir havale gelmemiş" yazmışsın ama devvletten geliyor düzenli olarak ona ne diycen fıtratına aduket attığımın admini.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ne anlatmışııım, sen neye takılmışsııın :)
   Devletin verdiği yardım parasına para diyosan, onunla çocuk bakabileceğini, hakkıyla yetiştirebileceğini düşünüyosan sana sevgi koyayım ben :)
   Not: Tabi aileden zengin değilsen...

   Sil
  2. AYRICA:

   1) Asgari ücretle ev geçindirmeye çalışan bir aile devletin verdiği 3 kuruş ile değil çocuk bakmak, kendine anca bakar.

   2) Bu yazdığın yorum ile "Allah Yardım Etmiyor" olayını kabul etmiş oluyorsun; ki öyle zaten...

   3) Ben olayın aile planlaması, çocuk yaparken ki mantık hatası ve eğitimsizliğine dem vuruyorum. Önümüzü kesen, sokaktan el açan kimsesiz çocukların %90'ı "Allah Rızkını Verir" denerek dünyaya getirildi. Gel gör ki sokakta ve kimsesizler...

   4) Devlet Osmanlıcılık oynayıp "3 çocuk yapana daha fazla yardım" diyeceğine, aileleri nasıl eğitirim, bu çocuklara nasıl daha iyi bir dünya sunabilirim diye düşünsün (ama ne gerek var di mi?)

   5) Devlet çocuk için verdiği yardım parasını af edersin ama halktan zike zike "KANIRTA KANIRTA" çıkarıyor. Bir eliyle sana verirken arkana geçip puan topluyor, bunu anlamayacak kadar kör yada taraflı olmamak gerek.

   Daha çok şey varda, neyse zittir et...

   Sil
  3. Sosyal devlet dedikleri budur zaten. Biryerlerden alacak ki sana bana versin. Bazıları hüpletip, bazıları da vergi kaçırınca kümesteki tavuğa iki kere sıra geliyor haliyle alma sırasında. Devletin verdiği para zaten çocuukları besleme büyütmeparası değil zaten. Öyle olsa babaya ihtiyaç kalmaz. Tüm masrafları karşılayacaksa devlet köy köy dolaşır çocuk yapma işini de devralır.
   Herneyse ben sırf sana gıcıklık olsun diye konunun bu tarafına yorum yapmıştım ama ana fikirede bir kaç kelam edeyim. Çocuk berekettir amma velakin öyle değildir. Benim eyyorlamam bu kadar. Sen de trafik işaret ve işaretçilerine emanet ol.

   Sil
  4. Şunu eklemeyi unutmuşum. Allahın "siz yapabildiğiniz kadar çocuk yapın ben onun tüm masraflarını size EFT yapıcam" gibibir beyanı yok.

   Sil
  5. Babaya ihtiyaç kalmasın demiyorum zaten ben, okuduğunu iyi idrak et rica ediyorum. Yukarıdaki yazıda anlatmak istediğimi ya gerçekten anlamadın, yada Allahla ilgili kısım seni rahatsız ettiği için taraflısın. Tüm masrafları karşılamasın, hatta hiç masraf karşılamasın ama asgari ücreti ÇÜK kadar yapmasın. ÇÜK kadar asgari ücrete tabi olan halka ise "En az 3 Çocuk" hiç demesin o kepçük ağızıyla.

   Gerçi bana gıcıklık olsun diye konunun bu kısmına takılmıştın, neyse onu unutmuşum bak.

   Önemli olan fazla çocuğa sahip olmak değil, nitelikli, işe yarar, kültürlü nesile sahip olmaktır. 10 tane çocuk yapıp 8 ini gaspçı, tecavüzcü, tinerci yapacağına 3 tane yap, adam gibi yetiştir herkese faydası olsun. Ben diyorum aile planlaması, sen diyosun yandı Akdenizin pırasası...

   Sil
  6. Allah'ın Eft (RIZIK) ile ilgili beyanları var mı yok mu gel beraber bakalım, hemde Kuran'ın kendisinden:

   1) Dünya hayatında onların geçimliklerini [maddi, manevi bütün rızklarını] aralarında biz taksim ettik. [Zuhruf 32]
   (Nede güzel taksim etmiş, birileri sıçana kadar prizola yerken 4 yaşında çocuk çöpten yiyor...)

   2) Beni unutursanız [maddi ve manevi] rızklarınızı kısarım. [Taha 124]
   Ooo, tehdit, alırım bi dal. Unutursan kısarmış... Müslüman ülkelerde ona inanıp, günlerce ibadet ettiği, dua ettiği halde açlıktan ölen, kaburgaları sayılan insanların, çocukların falan attığı mesajlar Allah'a ulaşmıyor sanırım. Yada sözünü tutmakla ilgilenmiyo...

   3) Allahü teâlânın rızık vermediği, bir canlı yoktur. [Hud 6]
   Evet, öyle çok rızık verdi ki, aşırı rızıktan ölen milyonlar sayabiliriz.

   He bu arada, klasik, rutin ve beklenen cevapları siz vermeden ben vereyim:

   - Yeaaaaa iyide bunlar sınaaav !
   - O vermiyo değil ki ne yapıyosa insanlar yapıyooo !
   - Onun yapacaklarına bizim aklımız ermeeez !

   Oldu o zaman, kendinizi kandırmaya devam...

   He bunların da dışında, Allah'ın herkese rızık vericem dedi yazmadım zaten ben yazımda. Sen yazdın bunu. Peki ben neden Allahtan eft gelmemiş yazdım yazıda, aslında bunu düşünmüş olmalıydın. Çünkü bizim insanımızın da, ünlü müslüman alimlerinde, milyonlarca müslümanın da dediği bir şey var "Çocuk rızkıyla doğar!" Bu iddiayı ortaya atanlar da müslümanların kendisi. Neyse, gel gör ki, yok öyle bir dünya...

   Sil
 5. Panpa yazılarını okurken gülmekten kopuyorum tam komedisin haa.ben bi çocuk yaptım kara kara düşünüyorum şimdiden ne bok yedim diye! Sen etraftakilere katmayı unutmusun kızım daha yedi aylık çevrem daha bu büyümeden bi tane daha patlatirsiniz artık diyorlar yuh diyorum ohaa diyorum bu adama bir çocuk daha mi aslaaa!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahahaah :D Bu adama bi çocuk daha mı he :))) Yahu tabi evlilikte hem eşinden çok emin olman lazım, hemde at yarıştırıyo gibi çocuk çıkarıp durmamak lazım fabrikadan. Millete bakmayın siz onlar her şey hakkında konuşurlar. Boşverin, siz çocuğunuzu güzel güzel büyütün çevreye nanik yapın :)
   Çok teşekkürler.

   Sil
 6. Madem bakamayacaklar bimde kondom 10 lira daha ucuz degil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnan halk öyle fakir ki kardeşim, kondom 10 lira desen adam ben o paraya piliç çevirme alırım der :D

   Sil
 7. Nufus konusunda en begendim politika gunay kore ulkesidir bu ulke benim ulkem icin olmasini istedigim hayalimdir fakat bu politika ile zor.

  YanıtlaSil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları