Yazan / Çizen : Admin Panpa 25 Temmuz 2015

her insan bir dünya, insan olmak, hepimiz farklıyız,farklılıklar güzeldir,her birimiz,hayatımız destan,
Her insan bi dünya bana göre, yani bi dünya derken kafası güzel anlamında değil. Tanıdığımız, tanımadığımız, sevip, sevmediğimiz herkes ama herkes ayrı ve bambaşka bir dünya aslında. İsveç bilim adamları değil, ben diyorum, DSÖ (Dünya Süzmeler Örgütü) başkanıyım, boş konuşacak halim yok ya, başçavuşun eşşeği poker oynamıyo burada, azıcık kulak ver bakim.

Herkesin dünyası da, dünyasının baskın renkleri de farklı tabi;
Kimisinin dünyası mavi, kiminin ki kırmızı, kiminin ki beyaz, kiminin ki siyah, kiminin ki pembe. Kimimizin ki çok güzel, yaşam sevinci ile doluyken kimimizin ki Sarkozinin çocuklarının istilası altında huzursuz kalmış, kimimizin ki kelebekler eşliğinde yaşam enerjisi dolu iken kimimizin ki foseptik çukuru gibi ağzına kadar dışkı dolu, kimimizin dünyası Antonyo Bandırabas, kimizinki Kim Jong Un, kimimizinkinde adeta Osho yaşarken kimimizinkinde "Cibili cibili cibili şak şak şak" diyen amca yaşamakta.

Farklı renk ve karakteristik özelliklere sahip trilyonlarca dünyayız biz. Pesimisti, realisti, hümanisti, depresifi, ateisti, deisti, agnostiği, teisti, işkoliği, gizli işsizi, ressamı, çizeri, yazarı, çekirdek çitleyeni, dedikodu yapanı, kabadayı olanı, trans olanı, eşcinsel olanı, hetero olanı, hristiyanı, dinsizi, müslümanı, budisti, şintoisti, sihisti, rockçısı, rapcisi, metalcisi, musikicisi, dubstepcisi, sporcusu, şişmanı, zayıfı, üşengeci, çalışkanı, işvelisi, işvesizi, dürüstü, yalancısı, karaktersizi, egoisti, benlik sahibi olanı, ezmeyi seveni, ezilmekten bıkmış olanı, hayal ettiği hayatı yaşayabileni, başkalarının hayatını yaşayanı, mutlusu, mutsuzu, insan olmayı bileni, bilmeyeni, menfaatçisi, tripkoliği, kıymet bileni-bilmeyeni, mevki seveni-sevmeyeni, rütbe meraklısı olanı-olmayanı, iyilik severi, ırkçısı, yobazı, akıllısı, delisi, bilmişi, bilgini, bi bok bilmeyip her konuda fikri olanı, merhametlisi-merhametsizi, sorgulayanı-sorgulamayanı, Sarkozisi, Merkeli, falanı filanı hepimiz ama hepimiz ayrı bi dünyayız.

Önemli olan ise dünyamızı hangi renge boyayıp içine ne doldurduğumuz. Demem o ki her birimizi incelemeye kalksalar, yazsalar destan olur, fakat iyi bi destan okumak ile, okuyup bitirdiğinizde "vay sevgi koyayım" dediğiniz destan asla aynı olmayacak. Birini baş ucuna koyarken diğerini, kesip muhabbet kuşlarının altına koysun da kuşların kakası kafese düşmesin diye annene vereceksin...

ÇİZİM VE YAZILARIN TELİF HAKKI A.KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

UYARI: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Yayınlara Abone Ol | Yorumlara Abone Ol

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları