Yazan / Çizen : Admin Panpa 2 Temmuz 2015

Karikatür Çizimlerim, karikatür, mizah, Madımak, Sivas katliamı, camiden çıkıp adam yakmak, yobaz, din, dini karikatür, madımak karikatür, Sivas Madımak, insanlık suçu, din katliamları
Dinler insanları iyi yapabilseydi, Sivas'ta adam yakanlar camiden gelmiş olmazlardı ! Önemli olan, müslüman, alevi, hristiyan, yahudi, budist, şintoist, sihist, her bilmem ne ise o olmak değildir. Önemli olan İNSAN OLMAK'tır.

Öyle "Efendimiz Merhametliydi" diyip insanları yakmakla, köpekleri silahla vurup öldürmekle, facebook da dini paylaşımlar yapıp Özgecan'lara tecavüz etmekle, konuşamadığını bildiğin hayvanlara tecavüz edip öldürmekle, eşini dövmekle, senin gibi olmayan her ölen insan için "Oh olsun" diyip göte kına yakmakla İNSAN OLUNMAZ !


İnsanlık ve Merhamet duygusu, tıpkı ahlak gibi, DİN ile değil, kişinin kendi ile ilgilidir...

ÇİZİM VE YAZILARIN TELİF HAKKI A.KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

12 Yorum - UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

 1. Bir de son zamanlarda sıkça gördüğüm "Mükemmel olan müslümanlar değil, İslam." böyle saçma bir bahane mi olur lan? Bunun arkasına saklanılır mı lan?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Klasik cevaplar, savunma psikolojisinin sonuçları. Kimse kusura bakmasın ama hiç ama hiçbir din SAF olarak iyiliği emretmiyor. Hepsinin içinde şiddet gizli, üstü kapalı o kadar. Bıçağın üzerini bir bezle örtmem, o bıçağın orada olmadığı anlamına gelmez.

   Hayatımda duyduğum en saçma sözlerin biri bu da. "Arabam kötü ama yakıtı çok iyi" demek gibi bir şey...

   Sil
 2. İşidler yüzyıllar boyu zaten bu evrende vardı, onlar bizzat yobaz İslamcılardı.Bunlar da zaten tarihteki örnekleri.
  Alevi bir ailenin çocuğuyum, daha bu kavramlar nedir bilmezken küçükken tvde gördüğümde Sivastakileri niye yakmışlar baba dediğimde, acı dolu sözler karşısında dona kalmıştım. İnsan oldukları için, yobaz olmadıkları ve çağdaş oldukları için yaktılar dedi. Oysaki ben o sıralar Atatürkün ilkelerini, çağdaşlığı öğreniyordum.Çağdaşlık ne zaman kötü bir şey olmuştu? Çocukken bile beni sorgulamaya iten bu olaylar var olmuştu, ama isterdim ki güzel şeyler, güzel olaylar beni sorgulamaya itsin.
  Her yıl bunun acısını yaşayacağım, unutmayacağım.Hiç bir insan inancı için ölümü haketmemeli, bu kadar basit olmamalı.
  Bende bu hayatta olmanızı istemyrm mesela dinciler,yobazlar. Ama hiç sizi öldürmek, yakmak, Katletmek aklımın ucundan geçmiyor. Neden mi? Ben insanım çünkü!! Vicdanlı, hür bir insanım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aşkım beğenmedikleri ateistlerin, deistlerin, agnostiklerin sahip olduğu vicdanın yarısı bile yok dindarlarda. Onların vicdanı da, merhameti de, hoşgörüsü de hep LAFTA. Bizim elimize sınırsız imkan verip "istediğinizi öldürebilirsiniz, sorgu, sual hiç bir şey yok" deseler biz onların canına kıyamayız, ama onlar bu cümleyi duysa dünya üzerinde kendileri gibi olmayan 1 kişi bile bırakmazlar, çünkü acayip hoşgörülüler, öve öve anlata anlata bitiremedikleri ama sadece LAFTA kalan şu hoşgörüleri...

   Çağdaşlığa gelince, hem dindar hem çağdaş olunmaz, onlara aykırı bu. Çünkü onlar çağdaşlığı "götü başı açmak" şeklinde anlayacak kadar DAR kafalılar, o yüzden bunlara laf anlatmaya çalışmakla uğraşmamak gerek. Ben eskiden dindar olduğum için (3-4 yıl öncesine kadar) onların kafa yapısını çok iyi biliyorum. Bana dindeki birçok şey saçma geldiğinden ve vicdanımı rahatsız ettiğinden dine inanmayı bıraktım, sende ise bu şekilde olmuş. Kötü şeyler bile, iyi sonuçlar doğurabiliyor bitanem...

   Sil
 3. ellerine sağlık adminpanpa :)) ne güzel ifade etmişsin..bunlar hamilelerden bile tahrik olan sapık ruhlu insanlar o yüzden fazla lafa gerek yok..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyleler, teşekkür ederim.

   Sil
 4. Çok güzel bir çizim AdminPanpa ellerine sağlık. Bunlar rahmetli Kemal Sunal'ın filmindeki köye yağmur yağdırmaya gelen Arif Hocaya benziyorlar, sakalları ak ama içleri artık ne rengi hayal gücüne ihtiyaç var .

  Saygılarımla,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçleri farklı onların...
   Teşekkürler.

   Sil
 5. O oteli ateşe verip, masum insanları yakanlar bunun vebalini nasıl ödeyecekler. Değil mi ki yaktılar canları, 24 saat namaz kılsalar, ömür boyu oruç tutsalar da ödeyemezler girdikleri günahın bedelini... Ben affetmiyorum bu canileri, inşallah Allah da affetmiyordur....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle bir şeyi affedecek bir yaratıcı varsa, zaten bende onu affetmiyorum abla. Dinleri uydurarak insanların beynini yıkayan, yöneten, asıl yaratıcıyı onlara unutturup ona peygamber, kitap, ibadet, özel gün, kurban töreni vb. şeyler ilave edip insanları ondan uzaklaştıran tüm insanlar bugün bu olanların sebebidir. Çünkü din denen olgularla insanların beynini öyle güzel yıkadılar ki, bir an anne , babasını öldürecek, insanları ateşe verecek kıvama gelebiliyorlar.

   Tanrıdan uzaklaşıp dinlerin peşinden sürüklendiği müddetçe insanların huzur ve refah bulacağını, yada tam anlamıyla "İNSAN" olup insan gibi davranabileceklerini zannetmiyorum...

   Sil
  2. Ağzına sağlık pampik

   Sil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları