Yazan / Çizen : Admin Panpa 28 Ağustos 2015

Çinli diye Koreli dövmek, İrlandalı Boksör, Pilot üsteğmeni pkklı zannedip dövmek, kaynanasına el bombası attı, ne biçim milletiz, yeni Türkiye, sözde hoşgörü, turistle kavga eden esnaf,
Her tarafımızdan bilgi, hoşgörü, saygı, ahlak, vicdan, kardeşlik, anlayış akıyo derdim ama bunu demem için dötüm açık uyumuş ve rüya görüyo olmam şart kimse kusura bakmasın, kendi kendimizi yağlayıp "biz şöyleyiz, biz böyleyiz" demeyelim hiç, biz biz olmaktan çıkalı çoook oldu!

Şimdi bakın uzaklara gitmeden, çok yakın tarihlerden 4 haber paylaşayım, bunlar bile bizim artık nasıl bi millete, ne seviyede ve kafa yapısında bi halka sahip olduğumuzu anlamamıza yetecektir;

VARAN 1:
Çinli zannedip Koreli turistlere saldırmak, bu da yetmezmiş gibi Dövletli Bahçeli'nin çıkıp Çinli-Koreli benzerliğinden bahsederek pot kırması ve bizi Kore haberlerine taşıması.

Çinli Diye Koreli Dövmek, Devlet bahçeli,ülkücüler, mhp

Kavga etmek, kafa göz kırmak ne zaman çözüm getirmiştir? Daha çok kin beslenmesine ve düşmanlığa sebep olmaz mı? Bunu da geçtim, yahu sen milliyetçiyim diyen bi insansın, nasıl olur da bi Koreli ile Çinliyi ayırt edemezsin? Tarihte güzel ilişkiler yaşadığın hatta gemi ile asker gönderdiğin Kore halkını nasıl olurda sincapa benzeyen kepçük ağızlı çinlilerden ayırt edemezsin? Sen bunu ayırt edemiyosan, eşine sabır diliyorum, pazarda gezerken kazayla eşin zannedip başka kadını elinden tutarak sürüklemezsin umarım (Bahçeli için değil bu kavgacı zihniyet için diyorum, Bahçelinin bekar olduğunu bilmeyen kalmadı yoksa).

VARAN 2:
Her gün "delikanlılıktan" dem vurup (ki ben delikanlı muhabbeti yapıp duran, mafya özentisi deliğikanlılara da ayrı ayar olurum) 10 kişi saldırıp, saldırılan İrlandalı (arap asıllı çıktı adam-dubaili) boksörden dayak yemek.

İrlandalı Boksör, esnafı döven irlandalı boksör, turist esnaf kavgası, Türk misafirperverliği

Turizmin olduğu yerde esnaflık yapan adam; alkollü, alkol isteyen, kazayla su şişelerini deviren ve onlarca ihtimalin içinde bulunduğu turiste karşı hoşgörülü olmak zorundadır. Asker malzemeleri satarak göbeğini büyüten adam askere laf edemeyeceği gibi sende turiste iyi davranmak zorundasın. Kaldı ki adam şişeleri devirdi diye sopayı kapıp gelmen ve sırtlanların "hık hııık hıııgkkk" sesleriyle sürüsüne haber vermesi gibi el kol sallayarak adamın çevresine 40 kişiyi toplaman ne sizin sözde "delikanlılığınıza" ne "hoşgörünüze" ne de "insanlığa" sığar. Nedir sizi bu kadar patlamaya hazır kılan? Evden çıkmadan önce 1 kavanoz mesir macunu yiyip mi dükkan açıyosunuz?

He bu arada, o yumruğu yedikten sonra dünyadan kopup sarhoş gibi sağa sola yürüyen amcaya buradan selam ederim, o an kim bilir ne rüyalar gördü, dünya dışı hayatla nasıl iletişim kurdu Tanrı bilir. Ama o kafayı bi daha asla yaşayamazsın, 40 bardak rakıda içsen aynı tadı vermeyecek sana reyiz.

VARAN 3:
Pilot üsteğmeni pkklı zannedip dövmek...
Konya'da ana jet üst komutanlığında pilot olan üsteğmen gidip büfeciye ve yancısına adres soruyo. Adamın pilot olduğunu öğrenen sarhoş büfeci ve arkadaşı (Konya en dindar geçinen aynı zamanda alkolü koynuna alıp onunla aşk yaşayan 1 numaralı şehirdir, alkol tüketimi ebesinin şeyi kadardır orada) "bu pkklı" diye bağırınca yoldan geçenlerde toplanmış ve hep beraber üsteğmeni linç edip dövmüşler.
Pilot Üsteğmeni Pkklı Diye Dövmek, pkk, sarhoş,dindar konya,konya halkı,sarhoşun kimlik sorduğu ülke

Sadece 1-2 sözle, ne olup bittiğini anlamadan birilerini dövmeye girişen, en ufak ateşte ormanı yakacak kadar hoşgörüsüz, şiddetle aşk yaşayacak kadar insanlık dışı zikko kafalılarla doldu artık ülke. Gel gör ki, bu sarhoş büfeci ve yandaşı tutup üsteğmene "kimlik" bile soruyolar. Yahu büfecisi bile yoldan geçene kimlik soruyo daha ne diyeyim...

VARAN 4:
Bu biraz eski, ama bende yeri başkadır. Ne zaman aklıma gelse gözümde inanılmaz sahneler canlandırır kıs kıs gülerim. Burası Türkiye dedirten habere gel: "Kaynanasına el bombası attı!"

Kaynanaya El Bombası Atmak, kaynanasına el bombası attı

Bak yazarken yine dayanamadım gülme tuttu ya :) Oğlum nerenin manyağısınız nan siz? Çok mu fazla call of duty oynadınız, counter strike oynayan ergen gibi hayal gücün ağır bastı da "dur şu kaynanaya bi el bombası atayım" mı dedin? Kapıdan dışarı çıktın da özel harekatçı edalarıyla dişleriyle ısırarak pimi çektikten sonra "fayır in dı hollll" diye bağırarak camdan içeri mi attın?

Bu 4 örnek bizim aslında nasıl bi millet olduğumuzu, nasıl bozulduğumuzu ve kendimizi şakşaklamaktan ileriye gidemediğimizi anlamaya yetti mi? Bence yetmeli...

ÇİZİM VE YAZILARIN TELİF HAKKI A.KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !

1 Yorum ... UYARILAR: Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

  1. yine güzel bir noktaya değinmişsin..
    ne yazık ki biz biz olmaktan çıkalı çok olmuş..
    artık haberleri izlememeye çalışıyorum.. iyi giden, güzel olan, mutlu eden, tek bir haber de mi olmaz koskoca bültende..
    ahlaklı, dürüst, doğru, misafirperver, yardımsever, gülümseten insanlarla olmak ve haberler duymak dileği ile..

    YanıtlaSil

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları