NE BİÇİM MİLLETİZ

Çinli diye Koreli dövmek, İrlandalı Boksör, Pilot üsteğmeni pkklı zannedip dövmek, kaynanasına el bombası attı, ne biçim milletiz, yeni Türkiye, sözde hoşgörü, turistle kavga eden esnaf,
Her tarafımızdan bilgi, hoşgörü, saygı, ahlak, vicdan, kardeşlik, anlayış akıyo derdim ama bunu demem için dötüm açık uyumuş ve rüya görüyo olmam şart kimse kusura bakmasın, kendi kendimizi yağlayıp "biz şöyleyiz, biz böyleyiz" demeyelim hiç, biz biz olmaktan çıkalı çoook oldu!

Şimdi bakın uzaklara gitmeden, çok yakın tarihlerden 4 haber paylaşayım, bunlar bile bizim artık nasıl bi millete, ne seviyede ve kafa yapısında bi halka sahip olduğumuzu anlamamıza yetecektir;
28 Ağustos 2015
Yazan / Çizen Admin Panpa

AKIN EDİYORLARMIŞ

akın ediyolarmış,istihdam, davutoğlu komik,akp yalanları,avrupadan türkiyeye,yabancılar iş için,saat satan zenci,hayat kadınları,kaçak göçmenler,ahmet davutoğlu
Davutoğlu ekran karşısına her çıkıp "Türkiye inanılmaz büyüdü, istikrar arttı, insanlar artık Avrupa'dan bile buraya çalışmaya geliyor" dediğinde götünüzle gülüyo musunuz?

Be cahil adam, be yalancı cüce, seni o iktidara getiren halk her şeyi hak ediyor işte hiç ağlayıp sızlamasınlar. Avrupa'dan bile iş için buraya geliyolarmış, nan deli olacam ya, kafayı yiyecem arkadaş, bi mancınığa binip kendimi ak saray ın duvarlarına attırarak intihar edecem. Ülkelerin gözü üzerimizdeymiş, herkes iş için ekonomide çığır aşmış, doların 1tl olup, asgari ücretin 1.500tl olduğu ultra mega süper ülkemize akın ediyomuş. Yav he he, bende geçen kahvaltıda yeşil dev ile yumurta tokuşturuyodum zaten. Birisi şuna Avrupa'dan buraya iş için gelenlerin kaçak siyahi asıllı gariban saat satıcıları ile Romanya, Makedonya, Ukrayna, Moldovya gibi ülkelerden "sen iztiyor dujjj 100tl" diyerek sokaklarda dolaşan, mobil genel evde seks köleliği yapan hayat kadınları olduğunu söylesin.
Yani akın edenler iş adamları değil, uyandırayım bebişim, at yalanı pipeyim inananı...

ÇİZİM VE YAZILARIN TELİF HAKKI A.KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !
22 Ağustos 2015
Yazan / Çizen Admin Panpa

HEP AYNI TERANE

Hep aynı terane, pkk, terörist haberleri, hdp, terörle masaya otur, pkk mecliste, akp seçmeni, yıllardır aynı, yalan haber, şehit haberleri, din, pkk operasyonları, öldürülen terörist, ülke bombok,
10 yılı aşkın süredir hep aynı terane; "uçaklar teröristleri bombaladı, bilmem kaç terörist öldürüldü, karayılan bilmem ne ülkesine kaçtı, kamplar vuruldu, yok efem kalkan çük etkisiz hale getirildi" falan filan. Yetişkinler için masallar, YERSEN !

Durun! Sakin olun, Hz.AKP'nize biraz laf edeceğim, siz de bu arada ampüllü büyük boy posterlerinize sarılıp, elinize de seçim döneminde dağıtılan Türk kahvelerinden alıp pkk tarafından öldürülen insanların haberlerini izlerken yüzsüzce şöyle diyebilirsiniz "cık cık cık bu sene de ne şehit verdik be".

Pkk'nın meclise girmesine izin verildi mi?
Verildi.

Hükümet Öcalan'ı muhattap almam derken gidip ona sırt masajı yapacak kadar alçalıp tükürdüğünü yaladı mı?
Yaladı.

Terör durdu, uzlaşalım, zart, zurt derken gizlice pkk ile masaya oturuldu mu?
Oturuldu.

Toprak yada özerklik vaadi ile mi kısa bir süre bu şalvarı boklu eli silahlı yamyam tayfası dizginlendi?
Kanımca evet.

Söz vermek g-t vermeye benzer mi?
Hayır.

O halde masada el ele tutuşup verdiğin sözü tutmadığında (yada halk önüne geçtiğinde) her şey yine eskiye döner mi?
Döner.

Gün döner devran döner keser döner sap döner mi?
Döner.


Bu dönen sap siyasi iktidarın totosundan çok halkın totosuna dayanır mı?
Dayanır.

O halde bu iktidar için "ıstırırım, yalarım bile" diyenlerin ağlamaya, sızlamaya hakkı var mı?
Nah var.

Olan halka olmuyor mu?
Oluyor.

Yağmur yağıp seller akarken arap sempatizanı lider 1000 odalı sarayın camından bakıyor mu?
Bakıyor.

İnsanlar dini inançları yüzünden tıpkı bir zamanlar Hitler'e "Führer" (peygamber, kurtarıcı) diyen tayfa gibi tepemizdeki insanı yüceltip, kafamıza da zıçsa şakşakladılar mı?
Şakşakladılar.

Ülkesinin geleceğini 100tl ye satıp miting meydanlarına koşan tipler türedi mi?
Türedi.

Pkk doğuda askerin yolunu kesip kimlik soruyor mu?
Soruyor.

"Eskiden de aynıydı" demek şuan içinde bulunduğumuz durumu haklı çıkarır mı?
Hayır.

Bu halk kafadan kontak olmalı ki, tutup ülkesine düşman olan, yıllardır insanını öldüren, terör partisinin yağlı sözlerine kanıp Hdp'ye oy verdi mi?
Verdi.

Demem o ki, gerçekten hep aynı terane yıllardır. Ülkeye huzur getirmenin yolu seni tehdit eden gruplarla el sıkışmak değildir, refah getirmenin yolu "bakın, bilmem ne semtine camiiiiiğğğğğ inşaaaağğğğ ettik inşuallaaah" (buralar baskın söylenir, dindar tayfadan gelen şukuyu arttırır çünkü) değildir. Hiçbir ülke silah bıraktırmadığı terör örgütü ile masa başına oturmamıştır, biz hariç. Bunu halk tabiriyle, ayıp olacak ama şeye benzetiyorum; "kalkmış çüke oturmak"...

Din ve pkk olmasaydı akp nasıl oy toplardı hiç bilmiyorum. Çünkü ben bile deist olmadan önce eşeklik edip onlara oy verdiğimde dindardım ve adamın sarkık koca dudaklarından "Allah" hiç düşmüyor diye oy vermiştim (nasıl bi gerizekalılıksa o dönem bendeki). Fakat sonra ağzından Allah çıkan adam bizden "oh god yes", "oh my god" sesleri çıkartmaya başladı. Çünkü af edersiniz ama, din min derken açık açık domaltıldık (dinler neden var bölüm 10.000)

Neyse, bize kayan kaydı bari konu kaymasın;
Kamplar bombalandı, teröristler büyük kayıp verdi,
Silah bırakacaklarmış,
Telsizler dinlendi, "ne pok yiyek kaçak bari" dediler,
Çok sayıda terörist ölü ele geçirildi,
Uçaklar bombardımanla bilmem kaç yüz teröristi öldürdü,
Tarzı haberlere inanmayın, unutmayın medya her zaman iktidarın elinde ve at sahibine göre kişner.
Hiç kimsenin vurulduğu öldürüldüğü falan yok, adamlar sansar gibi mağaraların içinde, yerin altında yaşıyolar. Hep aynı terane; 1 kişi öldürülse onu 10 yapıyolar, maksat halk galeyana gelmesin.
Isıtıp ısıtıp önünüze daha çoook koyarlar aynı yemeği, siz yedikten sonra...

ÇİZİM VE YAZILARIN TELİF HAKKI A.KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !
15 Ağustos 2015
Yazan / Çizen Admin Panpa

İNSANLIK DIŞI DÖT

bunu yapan mühendis kör oldu, ceviz popolular, doğru tasarım, döt muhabbeti, insanlık dışı, komik tuvalet, makara, tasarım harikası, tuvalet adabı,
Bu ne biçim başlık nan? dediğinizi duyar gibiyim, sakin olun da bi dinleyin bakam, zaten ne uğradığınız var ne yorum attığınız, aldırmayın elime lahmacun küreğini.

Efenim insanız tabi (öyle olduğumu düşünüyorum ses etmeyin) malumunuz çiş-kaka ikilemi önemlidir hayatımızda (böyle dedim diye de şimdi "aha admin kaka muhabbeti yapacak" diye düşünmeyin, alakası yok). İşte bu aralar evim dışında bi tuvaleti kullanmak zorunda kalıyorum. Fakat ayar oldum, bi uyuz oldum ki sormayın. Nan adama bak tuvalete kin beslemiş demeyin bana, önemli şey oğlum. Neden peki? Bak şimdi;

Bu adı geçen tuvaleti tasarlayan mühendis büyük ihtimal sonradan kör oldu yada öyle küçük öyleeeeeee minik bi poposu var ki ceviz kadar, yani aksi halde aklı yerinde bi insan hayvanının böylesine minik bi tuvalet tasarlayıp satması ve ürettirmesi başarıdır. Hayır yani ceviz kadar derken, sahiden ceviz kadar demek istiyorum. Abi ben fitness eğitmeni, spor takıntısı olan ve sürekli spor yapan fit biriyim, 75-76 kg falanım, ulen benim popo bile oraya sığmıyor ise daha kiminki sığacak anlamadım gitti. Niye zorluk çıkartıyosunuz bize.

Yani yük boşaltmak için gelmiş bi kamyon düşün, diyelim ki kum dökecek bi çukura. Kamyonların atıyorum standart kasa genişliği 3 metre ise (atıyorum nan), buna 1 metrelik çukur kazmak neyin nesidir? Niye o caaanım şoförü "kamyonu nasıl yanaştırsam" diye derin bi düşünceye sokup sürekli minik sağlı sollu manevralar yaptırmak zorunda bırakıyosunuz ki? (Örneğe gel :D)

Buradan yetkililere sesleniyorum, insan ihtiyacı için tasarım yapan tüm mühendislere el sallıyorum, lütfen, rica ediyorum, yalvarıyorum, sen bir istisna olabilirsin, ne bileyim dötünün yerkürede kapladığı alan sadece 0,50 metrekareden ibaret olabilir, bu durumda yapman gereken şey kendi dötüne göre ürün tasarlamak değil, Guiness'e başvurup "bakın bende bi döt var ceviz gibi, sincaplar görünce ceviz sanıp ısırmaya koşuyolar, rekorlar kitabına yazın beni" diye başvurmak olmalı.

Grafikerlikte bir söz vardır; "Güzel değil, doğru tasarım vardır".
Yani bir tasarımın ilk önceliği doğru olması olmalıdır. Yoksa anladık senin orman cini gibi popon var yapmışın bunu kendi popona göre, hadi ben kilo olarak normal bi insanım, diyelim ki kilolu biri geldi ve birikmiş borçları ödemesi gerekti, ne yapacak? Malum o kamyon o çukura yük dökemez (kendimden tiksindim şerefsizim ki, bu yazı nereye gidiyo nan).

Yazımı bitirmeden önce beni duyduğunu hayal ederekten bunu tasarlayan mühendise sesleniyorum;
Lütfen bir göz doktoruna görün, belkide sorun oradadır. He yok, gözde sıkıntı yok ise, göt doktoruna görün, çünkü o kadar minik göt de normal değil be hacı. Bu ürünü dünya üzerinde sadece çocukların olduğu yerleşim yerlerine satabilirsin, he birde orta dünyada gnome, dwarf, goblin gibi ırklara da satabilirsin, malum onlar da ceviz popolular kabilesinden...

ÇİZİM VE YAZILARIN TELİF HAKKI A.KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !
14 Ağustos 2015
Yazan / Çizen Admin Panpa

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları