ONDAN SONRA VAY EFENDİM

adminpanpa, insanımız, müslüman, ondan sonra vay efendim, otobüs maceraları, sabah işe giderken, sinirli toplum, şiddet, şöför cinayeti, şöför kavga, tıklım tıkış otobüs, zihniyet,
Geçen sabah otobüsteyim, iett benim oturduğum güzergahı daha ben bebekten tespit edip “bu ipnenin oturduğu yere otobüs vermeyin, tek hat geçsin, o da kırk yılda bir geçsin” diye emir verdiğinden olsa gerek, geldiğinde beleş makarnaya dalan dombili hanım abla gibi koşturuyor herkes otobüse, koşma sebebimiz şoföre olan sevdamızdan değil yani.

Neyse yine döt döte, kol kola, omuz omuza bi yolculuk yapıyoruz, yağmur yağıyo vatandaş ıslanıp erimesin diye düşünen şöför de doğal olarak her geleni alıyo, ama zaten tıklım tıkışız, nefes alacak yer yok, şöförse haaala alıyo, alışı ne gader guvvetli bi adamsa artıkın.

Yine birilerini alırken, yanında duran elemana “Yahu sibih biri biridi diriyisin, iz ilirlisini” diye çemkirmeye başladı. Çocuk da muhtemelen zaten atraksiyon kapasitesi çok büyük, asabi biri, hani leb  desen, “sus lan zikerim” diyecek gibi bi havası var. Kaptan böyle diyince eleman direk “sanane lan, sanane yaaa” diye yüklenmeye başladı kaptana.
Karşılıklı hedede hödödö yapmaya giriştiler, o arada bu aralar otobüs kavgalarının neden bu kadar arttığını da anlamaya çalışıyodum, malum tvlerde başka bişey gören yok. Şöförü döven mi dersin, vites kolunu birbirinin götüne sokmaya çalışan mı dersin ne arasan bizde.

Neyse bunlar böyle hedede hödödö yaparken birkaç cümle geçti (3.tekil şahısın da dahil olduğu). Bir kadın da sağolsun araya girmeden edemedi, Amerikan güreşlerinde hani biri dayak yerken teki yardıma gelip tekme tokat dalıyo ya, işte o hesap. Fakat bu cümlelerin benim aklımdan çıkmama sebebi, içlerinde bulundurdukları mantıksız mantıktı. Hemen muhabbete bakalım:

Şöför: Ya gay diyom gaaay, gaysana argaya sabah beri buradasun !
Adam: Sanane ya sen işine baksana, otobüsünü sür sen !
Şöför: Ya git az git, gitsene geri, hiç yürümüyon !
Adam: Yer mi var nereye yürüyeyim, geçen bu otobüste hırsızlık oldu haberin var mı? (ne bilem la)
Şöför: Tey alleeem yaaa, vıdıdı da vıdıdı, hödödö de hödödö…
Adam: Ondan sonra diyolar ki şöförü dövdüler, şöförü öldürdüler, siz böyle yaparsanız normal işte (la manyak, tamam şöför hanzo olabilir ama, sana ilerle dedi diye, hödüklük yapıyo diye, öldürmeyi mantıklı mı buldun yani?)
Şöför: Heeeaaağğğğğ öylemiiieeeeeaaaaaağğğğğhhhhhggggkkkk !
Kadın: Yuh ya, yazık ya, kazık ya, hemen öldür öyle mi, yazık ya, hemen şiddet, öldür de bilmem neymiş, güyya hepimiz Müslümanız ! (süper kahraman kadın yırtık dondan çıkar gibi olaya müdahil oldu, fakat kurduğu cümlede çok fazla mantık hatası var tıpkı diğerleri gibi, mantık da değil, zihniyet hatası diyelim.)

1) Şöförü öldürmeyi haklı bulan adam,

2) Hepimiz Müslümanız ÖNERMESİ'nde bulunan abla (bu ablaya göre eminim aynı zamanda tüm insanlar beyaz, ve tüm insanlar Müslüman),

3) Müslüman olduğumuz için adam öldüremeyiz, yanlış ! görüşü (ne yani Müslüman olmayanlar ortalıkta adam mı zikiyo, ya da seri katillik kursuna mı yazılıyolar? Kaldı ki en büyük katliamları her zaman dindarların yaptığı tarihi bir gerçek; bkz: Haçlı Seferleri, İslamiyeti Yaymaya Çalışan Arap ve Osmanlı Devletleri, Peygamber olduğuna inanılan ve arkasına binlerce kişiyi takanların savaşları ve yakın zamanda Işid, Boko haram, El kaide vb. örgütler (tatlı su Müslümanlarına göre adam öldüren hiçbir örgüt Müslüman değildir orası ayrı. Hatta İslamiyet birinin diğerine şokomel ikram etmesi ile yayılmış öyle diyorlar, o kadar tatlı ve saf -hristiyanlık vb dinler dahil-.)

ÇİZİM VE YAZILARIN TELİF HAKKI A.KARA'YA AİTTİR.ÇALINMASI VE KOPYALANMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNUN 81.MADDESİ İTİBARİYLE YASAKTIR !
23 Aralık 2016
Yazan / Çizen Admin Panpa

Youtube'de Abone Ol, Yeni Videolardan Haberdar Ol :)

ÜYE OL | Takipte Kal !

Rastgele Yayınlar

Tüm Makale ve Çizimlerin telif hakları Abdullah KARA'ya aittir !. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yaz Bakalım :)

Ad

E-posta *

Mesaj *

KAYIT OL | Yeni Yayınlardan, Karikatürlerden ve Hediye Çizim Etkinliklerinden Maille Haber Al !

Copyright © 2013 Admin Panpa / Mizah - Metrominimalist - Powered by Blogger - Desiger J.Djogan - Editleyen Özel Çizim - © Telif Hakları